Těžký soupeř v těžké situaci

ČT 9. 10. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemští orli jsou stále posledním mužstvem, které nedokázalo mimo svůj led získat ani jediný bod. Této nepříjemné skutečnosti se pokusí zbavit na horké půdě Slavie, kterou v minulém kole sesadily z pozice lídra soutěže Vítkovice. Pražané jsou však v dobré formě a vítězstvím v lize mistrů nad Linköpingem potvrdili svou kvalitu. Páteční utkání začíná v 18:15 a uzavře první čtvrtinu letošního ročníku O2 extraligy.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Slavisté vstoupili do letošní sezóny velmi dobře a až v devátém kole poprvé prohráli, když nestačili v 02 Aréně na Litvínov, který si odvezl výhru 3:1. Ani v dalších třech zápasech nedokázali svěřenci Vladimíra Růžičky plně bodovat, ovšem všechny tyto duely sehráli mezi mantinely soupeřů. V Liberci zvítězili 3:2 po nájezdech a stejným způsobem uspěli po výsledku 4:3 i v Třinci. Na ledě Kladna znovu rozhodovaly až závěrečné nájezdy, tentokrát se však museli Pražané spokojit s jedním bodem, když podlehli 4:5.

Znojmu se v extraligové sezóně 2007/2008 proti Slavii nedařilo a připsalo si pouze jednu výhru 5:2 v Hostan aréně. Zbylé domácí klání prohrálo těsně 3:4, v Praze nejprve zcela vyhořelo po debaklu 0:7 a následně odjelo bez bodů po výsledku 3:6. V zápasech s loňským mistrem byl nejproduktivnějším hráčem Jiří Dopita, jenž k jedné brance přidal tři gólové přihrávky.

Nejproduktivnějším slavistickým hráčem je Jaroslav Bednář, jenž si ve dvanácti zápasech připsal 14 bodů (7+7). O pozici nejlepšího střelce klubu se s devíti přesnými zásahy přetahují Roman Červenka a David Hruška. Z pozice obránce se do kanadského bodování nejvíce zapsal šestibodový Petr Kadlec. Jako brankářská jednička působí v mužstvu zkušený Adam Svoboda.

Znojmo se musí opět obejít bez Jiřího Berouna a Jiřího Dopity, jehož stav se konečně zlepšuje a začal s lehkým tréninkem. Na marodku přibyl také Ivo Kotaška, jenž si v souboji s plzeňským útočníkem Matějovským zlomil čelist. Orli jsou však odhodlaní přerušit nelichotivou sérii porážek v cizím prostředí. "Nemáme na Slavii co ztratit, pojedeme tam něco vybojovat. Máme pak ještě další zápas venku a chceme už bodovat," řekl asistent trenéra Václav Baďouček.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj (Panec) - Bičánek, Tesařík, Mojžíš, Rýgl, Štach, Švrček, Mrázek - Čachotský, Erat, Selingr, Demel, Procházka, Růžička, Plášek, Haman, Kucharczyk, Meidl, Svoboda, Chvátal

HC SLAVIA PRAHA: Furch (A. Svoboda) - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Jebavý - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Doležal - Micka, V. Růžička ml., Tomica - Sklenář, P. Jelínek, M. Čermák - Svoboda T

Ostatní zápasy 13. kola