Tomáš Hradecký: Fanouškům se omlouváme

Aktuální zprávy
NE 17. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Nejtěžší porážku na domácím ledě v této sezóně utrpěli v sobotním střetnutí s Duklou Jihlava hokejisté Znojma. Hrubě nevydařený vstup do utkání a tři inkasované branky určily ráz zbytku střetnutí, v němž si hosté z Vysočiny s chutí zastříleli a dali zapomenout na výsledkovou krizi, která je v poslední době především na domácím ledě provázela. Znojmo se svým soupeřem nedokázalo držet krok a před více než dvěma tisícovkami diváků utrpělo těžkou ránu.

Orli tak svému sokovi z Jihlavy podlehli i ve druhém letošním vzájemném zápase v Hostan aréně a Dukle dokonale vyšla odplata za domácí prohru 1:5 před necelým měsícem. Znojmo nevyužilo ani jeden z deseti menších trestů, které soupeř inkasoval, třikrát přitom mělo dokonce početní výhodu pět na tři.

Nepřesná kombinační hra a špatná střelba znamenala, že Milan Řehoř v jihlavské bráně zůstával dlouho nepřekonán. Když už se zdálo, že poprvé v letošní sezóně vyjdou Orli střelecky naprázdno, zasloužil se alespoň o čestný úspěch po pěkné kombinaci druhého útoku kapitán a nejproduktivnější hráč mužstva Tomáš Hradecký.

foto
⇒  Tomáš Hradecký je se 14 brankami a 16 asistencemi nejproduktivnějším hráčem Znojma

Zdá se, že o osudu dnešního utkání rozhodla už první třetina, která skončila jednoznačným poměrem 0:3. Bylo tomu tak?
Určitě, Jihlava se lépe pohybovala, byla důraznější před bránou, prostě lepší ve všech směrech. Zaslouženě vyhráli.

Čím si vysvětlujete to, že vás Jihlava právě v první části po nástupu do utkání tak přehrála?
Měli jsme špatný pohyb, dva góly padly po dorážkách. Hráči před bránou se prostě musí odstavit, to se nám bohužel nepovedlo. Dali dva rychlé góly, potom i třetí a naše hra byla až do konce zápasu v křeči.

Co proběhlo po těch prvních dvaceti nepovedených minutách v kabině?
Říkali jsme si, že zápas není ztracený, několikrát jsme takový výsledek otočili. Myslím, že ve druhé třetině se naše hra zvedla, byli jsme trochu lepší, jenže nedali gól. A bez něj se vyhrát nedá, bohužel.

Celkem třikrát jste dnes měli k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, jednou dokonce dvouminutovou, přesto jste si nevypracovali téměř ani jednu šanci. Čím to, že se přesilovky dnes tak nedařily?
To je právě tím, že prohráváme 0:3 a jsme v křeči. Místo abychom se pokoušeli o střelbu ze všech pozic, zbytečně si až moc nahráváme. Je to škoda.

Jsou přesilovky herní činností, na kterou se při trénincích speciálně zaměřujete?
Trenér se tomu věnuje na každém tréninku, patnáct nebo dvacet minut cvičíme přesilovky. Jenže v zápase je to potom něco jiného a hodně samozřejmě záleží na způsobu, jakým soupeř brání. Dneska to prostě bylo špatný, chtěl bych se za všechny hráče omluvit fanouškům. Doufám, že příště to bude lepší a dojem trochu napravíme.

V dalších dvou utkáních na vás nyní čekají Olomouc a Ústí nad Labem, tedy dva těžcí soupeři, kteří se pohybují na čele tabulky. Jak se na tyto duely budete připravovat a jaké jsou podle vás šance na úspěch?
Budou to těžké zápasy, ale s Olomoucí jsme třikrát vyhráli a myslím, že tam nejsme bez šance. Chce to hrát mnohem lépe než dneska, zodpovědněji a uvidíme, třeba se nám podaří urvat nějaký ten bod.