Trenčín jako první prověří Orly

ST 30. 7. 2003
Z n o j m o - V pátek vyjedou Znojemští orli na led k prvnímu přípravnému zápasu před nadcházející extraligovou sezónou. Soupeřem jim bude velmi silný, ambiciózní a mladý tým Dukly Trenčín. Jakou taktiku zvolí a s jakým cílem do tohoto zápasu Orli vstoupí, naznačil trenér <b>Pavel Pazourek</b>.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Na rozdíl od Znojma má Trenčín už za sebou dva přípravné zápasy. 25.7. prohrál v Litvínově 3:5 a 29.7. remízoval doma s Vítkovicemi 3:3. Trenčín by tak mohl být ve výhodě, protože bude víc rozehraný. S jakým záměrem vstoupí znojemský tým do prvního utkání sděluje trenér Pazourek: „Jako všechny přípravné zápasy, tak i tento, má hlavně vyzkoušet složení jednotlivých pětek. V současné době jich máme kompletních pět.“

Pikantností je, že Znojmo má ze Sparty brankáře Dubu a Trenčín Přikryla. Zda bude chytat právě Duba, ještě jasné není. Jak tedy budou brankáři nasazováni? „Budou se střídat. Každý zápas necháme chytat jednoho. Zatím jsou pro nás velkou neznámou. Robert Slávik odchytal vloni dva zápasy a Tomáše Dubu jsme ještě v zápase neviděli,“ připomíná Pavel Pazourek. Zajímavostí také je, že barvy trenčínské Dukly již druhou sezónu hájí bývalý znojemský kapitán Jiří Heš a útočník Václav Král.

V úterý 5. srpna již zápas s Prostějovem nebude mít jen přípravný charakter, ale půjde v něm i o body do Tipsport cupu. Bude taktika jiná? „V pohárových zápasech to bude stejné. Musíme nechat hrát všechny, protože už by nám měl pomalu krystalizovat kádr, který dostane důvěru do soutěže. Základní složení útoků bude obdobné jako v současné době na trénincích, možná uděláme drobné změny. Uvidíme, jak se osvědčí v zápasech, tam se ukáže jejich životaschopnost,“ prozrazuje trenér Orlů Pavel Pazourek.

V uplynulém ročníku slovenské extraligy skončil Trenčín v základní části na 4. místě. V play-off přešel čtvrtfinále přes Skalici. V dramatických semifinálových bojích proti Slovanu Bratislava sehrál Trenčín s pozdějším mistrem Slovenska sedm utkání a od postupu do finále jej dělil jen malý krůček.

Trenčínský klub nemá oficiální internetové stránky. Na adrese http://www.tinito.host.sk/start.php lze možno najít stránky fanoušků.