Trenér Šimíček: Je pozitivní, že body nestojí na jedné pětce. Od některých hráčů čekám ale víc

Rozhovory
ČT 28. 9. 2017
Druhé místo v tabulce a jen deset inkasovaných branek. To je bilance znojemských hokejistů po šesti kolech Erste Bank Eishockey ligy. Jak vstup do soutěže hodnotí hlavní trenér A-týmu Orlů Roman Šimíček? Dočtete se v rozhovoru.

Jaké jsou pocity ze vstupu do soutěže?
Pocity jsou dobré. Je to fajn začátek, ale nerad bych přidával nějaké superlativy. Udělali jsme teprve první krok - možná jen půlkrok - k tomu, co bychom chtěli v téhle sezoně dosáhnout. Bude to ještě hodně těžké a náročné. Ty týmy se do toho budou postupně dostávat víc a víc. Věřím, že ani my nezůstaneme na místě a budeme se ještě herně, fyzicky i psychicky zvedat. Budeme dělat maximum pro to, abychom dělali body.

Úspěšný start Orlů

Kromě toho, že brankář Marek Schwarz je v úspěšnosti zásahů na druhém místě v lize, vynikají Orli i v několika týmových statistikách.

• 90,8 % je úspěšnost při hře v oslabení, vůbec nejlepší v EBEL!
  • 20,5 % přesilovek využili Orli ke gólu (5. místo v lize)
  • jen 9 trestných minut na zápas dělá ze Znojma druhý nejslušnější celek ligy
  • v 5 ze 6 dosavadních duelů získalo mužstvo alespoň bod

Dobře si vede defenzíva. V šesti zápasech jen deset obdržených branek. Hodně se na to zaměřujete?
Musím zde vyzdvihnout formu Marka Schwarze. Podal bezchybné výkony ve všech zápasech. Dá se ale říci, že se na trénincích věnujeme tomu obranému pásmu nejvíc. Hodně také rozhoduje obětavost hráčů, kteří padají do střel. Pomáhají tak gólmanovi. Je to ale začátek a nechci nic hodnotit, abych to nezakřikl. Nesmíme usnout na vavřínech.

Na gólové produkci se navíc podílí všechny útočné formace. To je také pozitivní, ne?
Nestojí to na jedné pětce, což je dobře. Na druhou stranu od některých hráčů čekáme víc a věříme, že se to u nich ještě probudí. Přeci jen se tu setkávají s jiným stylem hokeje, než byli zvyklí.

Často nyní hrajete dva zápasy ve dvou dnech. Jak vám to vyhovuje?
Každý hráč to vnímá jinak. Někomu to vyhovuje, jiný s tím má problém. Ten systém je takový, podmínky jsou pro všechny stejné. My se s tím musíme porvat. Není čas řešit, zda je to dobře nebo špatně. Viděli jste v neděli proti Záhřebu, že sil jsme měli i ve třetí třetině dost. Zavřeli jsme je a šance tam byly.

Domácí zápasy strávil na tribuně Tomáš Halász. Co se stalo?
Není to žádné tajemství. Tomáš byl na operaci s kolenem a věříme, že se dá brzy dohromady. Začne trénovat nejprve na suchu a pak půjde na led.