Trenér Soudek: Soupeř byl kvalitní, rozhodla zkušenost

Rozhovory
ÚT 1. 3. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemským hokejistům v pondělí v podvečer skončila druhá prvoligová sezóna. V dramatickém čtvrtfinálovém play-off nestačili na jihlavskou Duklu. Trenér Karel Soudek je však s průběhem sezóny poměrně spokojený: „Můžeme být rádi, že jsme postoupili do první osmičky. Kdybychom spadli dolů, bylo by to pro nás hodně těžké.“ V nadstavbové části musel Soudek skládat sestavu především z juniorů, ovšem i přesto se týmu podařilo dostat daleko.

Čtvrtfinálovou sérii rozhodl šestý zápas v Hostan aréně. Výsledek 1:4 sice vypadá jednoznačně, ovšem Jihlava se na vítězství nadřela. „Myslím si, že série byla velmi dobrá. Měli jsme před sebou kvalitního a zkušeného soupeře, který prošel spousty kvalitními zápasy a několika play-off, takže zkušenost byla na jeho straně,“ hodnotí zápasy s Duklou Soudek. „Odehráli jsme s nimi dobré zápasy. Nikde jsme úplně nepropadli.“

Znojemská soupiska se skládala především z hráčů juniorského věku. „V každém případě je dobré, že naši mladí kluci takové zápasy odehráli. Věřím, že je to posune o kousek dál,“ pokračuje bývalý obránce. Mladíci v orlím dresu zaznamenali v play-off dohromady jednadvacet kanadských bodů. Nejvýraznějším útočníkem byl Richard Jarůšek. Soudek však nevěří tomu, že by se někdo z těchto borců podíval již v příštím roce do nejvyšší soutěže: „Myslím si, že na extraligu to ještě není. Jsou ještě pořád mladí. Je ale dobré, že si toto play-off zahráli. Dále záleží na nich, jak budou pracovat. Zadarmo nic není.“

Trenér Orlů Karel Soudek

Orli předváděli v play-off, ale také v základní části nestabilní výkony. Led soupeře byl pro ně kamenem úrazu a body sbírali především v Hostan aréně. „Samozřejmě tam mohlo sehrát svoji roli to, že někteří hráči hráli vůbec poprvé před takovou kulisou. V Jihlavě přišlo pět tisíc diváků,“ hledá příčinu v bouřlivé atmosféře. „My jsme s těmito výkony ale měli problémy celou sezónu. Venku jsme často nehráli dobře. Doma se nám vcelku dařilo. Možná to je tou zkušeností.“

„Hráli jsme, na co jsme měli. Nemohli jsme nabídnout více, než bojovnost. Dařilo se nám kazit hru Jihlavy, ale zkušenost nakonec vyhrála,“ vrací se ještě jednou k sérii s Duklou.

Celou sezónu považuje znojemský trenér poměrně za vydařenou. „Myslím si, že s mužstvem, které jsme měli, jsme ani na vyšší cíle pomýšlet nemohli. Můžeme být rádi za postup do první osmičky. Kdybychom spadli dolů, bylo by to pro nás hodně těžké.“

Přesto by od juniorů očekával ještě něco více: „Já osobně bych od těch mladých hráčů očekával ještě větší podporu a větší vůli do tréninků. Věřím, že se něco naučili od starších, a že si to vezmou k srdci. Bez toho to prostě nejde,“ uzavírá rozhovor.