Udrží Orli proti Grazu tříletou domácí neporazitelnost?

ČT 17. 11. 2016
Po třech dnech další domácí zápas. Orli v pátečních 18:30 přivítají Graz, který v Česku nevyhrál od listopadu 2013. Budou i tentokrát úspěšnější Znojemští, nebo hosté toto prokletí zlomí? Utkání přenáší živě televizní stanice O2 TV Sport.
» Hvězda soupeře
Sebastian Dahm, to je již tradiční opora v brankovišti Grazu

Štýrský Hradec v letošní sezóně patří mezi nejnebezpečnější celky soutěže. Z posledních devíti utkání jich hned šest vyhrál a může se pyšnit pátým místem v tabulce. Vedení klubu se tak konečně dočkalo dobrých výsledků a zdá se, že Graz jde správným směrem. V předchozích letech totiž hráči nesplňovali to, co se očekávalo. Od roku 2012 se jim podařilo probojovat se do vyřazovací části pouze jednou. Pro porovnání, v loňském ročníku si Graz připsal pouze čtrnáct výher v základní hrací době. Letos jich má před polovinou základní části už devět.

Ve vyrovnané tabulce EBEL však není prostor na váhání. Čtvrtou a osmou příčku dělí pouze čtyři body. Tým z druhého největšího města Rakouska si tedy bude chtít upevnit svoji pozici. Pokud by prohrál, dotáhlo by se na něj právě Znojmo, které má o tři body méně.

Již tradičně se devětadevadesátky mohou spolehnout na skvěle chytajícího dánského reprezentačního gólmana Sebastiana Dahma, který si drží úspěšnost zákroků nad čtyřiadevadesáti procenty! Hlavní útočnou zbraní je pak Oliver Setzinger s vynikající bilancí sedmadvaceti bodů z osmnácti duelů. Bod na zápas má i Kyle Beach a Evan Brophey. Pozadu není ani ofenzivní zadák Brendon Nash, který na jaře oslnil WSM ligu svým bodovým rekordem. Známější je ale jeho bratr Riley, který momentálně řádí v dresu Bostonu Bruins.

Znojemské hokejisty trápí hlavně hra v defenzivě, což si uvědomuje i kouč Jiří Režnar: "Na vlastní góly se hrozně nadřeme, nevyužíváme šance, naopak protivníkovi je předložíme na zlatém podnose. Pokud budeme dělat takové chyby jako v úterý, nemůžeme pomýšlet na úspěch."

Poslední vzájemný souboj vyhráli Orli poměrem 1:0. Tehdy to byla vůbec první vítězství v aktuální ligové sezóně. Poté následovala série tří výher.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 8 11 1 3 54:61

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Graz
pozice v tabulce 8. 5.
body 28 31
aktuální forma Znojmo - Villach 3:4
Lublaň - Znojmo 2:3
Bolzano – Znojmo 2:3
Graz - Dornbirn 5:1
Klagenfurt - Graz 2:4
Graz - Linz 1:2
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 13 bodů (3 + 10) Oliver Setzinger, 27 bodů (9 + 18)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 13 bodů (3 + 10) Brendon Nash, 12 bodů (5 + 7)
brankář Patrik Nechvátal (91,6 %) Sebastian Dahm (94,2 %)
využití přesilovek 15 % 20 %
úspěšnost oslabení 85 % 85 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#23 Stefan Siegel, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Csamangó, Pucher, Šeda – Špaček, Wronka, Györi.
Höneckl - Nash, Pelech, Weihager, Pöck, Unterweger, Klimbacher - Setzinger, Brophey, Beach - Ograjensek, McLean K., Woger - Pirmann, Feichtner, Zusevics - Trost, Zierer, Natter.