Úvodní kemp bruslařských dovedností se vyvedl na výbornou, další se chystá

Aktuální zprávy
PO 12. 10. 2015
První letošní kemp power skatingu pořádaný klubem Orli Znojmo ve spolupráci s SHOCKEY proběhl velmi úspěšně. Zúčastnilo se ho 22 mladých talentů ve věku od sedmi do devatenácti let. Rozděleni do dvou skupin podle věku absolvovali hodinu výuky bruslařských dovedností.

Tréninkové jednotky byly zaměřeny na přímou jízdu vpřed a vzad a bruslení na hranách. Trenér SHOCKEY Ondřej Smrž, pod jehož vedením trénink probíhal, byl s přístupem všech mládežníků spokojený. „Nasazení všech bylo dobré, stejně tak účast. Kluci se snažili,“ hodnotil. „Nácvik jakýchkoliv dovedností včetně těch bruslařských se provádí pomocí metodických řad. Nejdůležitějším faktorem je dokonalé zvládnutí a osvojení techniky. Je to o ukázkách správného provedení, neustálého opravování chyb a komunikaci mezi trenérem a hráčem," upozorňuje.

Obou tréninkových jednotek se zúčastnil asistent trenéra A-mužstva a metodik mládeže Orlů Znojmo Miroslav Vybíral. „Věřím, že i příště bude vše probíhat v podobném duchu. Určitě se jedná o skvělou příležitost pro mladé hráče, jak se díky speciálním tréninkům zlepšit. Je to cesta, která jim pomůže v dalším hokejovém růstu,“ podotkl.

Na tento čtvrtek 15. října je naplánován další kemp, jehož metodickou náplní bude překládání v jízdě vpřed (rozfázování vnitřní a vnější hrany) a vyjíždění oblouků bez kotouče.

Čtvrtek 15. října 2015
12:00 – 13:00 1. skupina: junioři, starší dorost, mladší dorost (ročníky 1995 – 2001)
13:15 – 14:15 2. skupina: starší žáci, mladší žáci, 4. třída, 3. třída, přípravka (ročníky 2002 – 2008)

V případě zájmu si rezervujte termín v dostatečném předstihu u asistenta A-týmu Orlů Znojmo a metodika mládeže Miroslava Vybírala na emailu mvybiral.orliznojmo@email.cz.

Do emailu uveďte jméno a příjmení, rok narození a klubovou příslušnost.

Počet hráčů na tréninkovou jednotku je omezen na 16 účastníků. Vzhledem ke spolupráci mezi klubem Orli Znojmo a Ondřejem Smržem je cena 549 Kč pro hráče Orlů, 699 Kč pro hráče z ostatních klubů. Minimální počet účastníků je šest.