V létě na Hokejový Pohár

Aktuální zprávy
PÁ 27. 4. 2007
Letošní příprava bude zpestřena pohárovými utkáními, kterých se zúčastní extraligové kluby a jediný prvoligový tým Chomutova. Mužstva byla rozdělena do čtyř skupin. Orli byli zařazeni do skupiny B společně se Slavií, Plzní a Českými Budějovicemi. Ve skupině bude hrát dvakrát každý s každým. Hokejový Pohár odstartuje 7.8.2007 a finále se bude hrát 4.9.2007. Naposledy se pohárová utkání hrála před čtyřmi lety, kdy ve finále porazilo Znojmo Spartu.

Termín:

utkání ve skupinách - 7.8. – 23.8.2007 (vždy úterý + čtvrtek)
semifinále - 28.8. a 29.8.2007
finále - 4.9.2007

Začátky utkání budou upřesněny. Je možná i změna termínu či pořadatelství čtvrtfinálových utkání.

Hrací systém:

A. čtvrtfinále - 4 skupiny po 4 týmech, 2x každý s každým, vítězové postupují do semifinále (14 týmů ELH, 2 týmy 1.liga)

B. semifinále na 1 vítězné utkání hrané na ledě mužstva, které se umístilo v konečné tabulce ELH 2006/2007 na lepším místě.

C. finále na 1 vítězné utkání hrané na ledě mužstva, které se umístilo v konečné tabulce ELH2006/2007 na lepším místě.

Za vítězství v normální hrací době získá mužstvo 3 body. V případě nerozhodného výsledku v normální hrací době budou mužstva po výměně stran neprodleně hrát prodloužení 4 na 4 max. 5 minut. Mužstvo, které vstřelí v prodloužení branku, získá do tabulky 2 body, mužstvo poražené v prodloužení, 1 bod.

Nepadne-li v prodloužení branka, bude se dále rozhodovat v samostatných nájezdech. Neprodleně bude v pásu 2 – 3 šíře „rolby” před brankami provedena „suchá” úprava ledu. Pro provádění samostatných nájezdů platí ustanovení Soutěžního řádu čl. 351 se změnou týkající se počtu hráčů. Tam, kde se v článku 351 píše o 5 střel-cích nebo 5 stříleních, se v tomto Hokejovém Poháru jedná o 3 střelce či 3 střílení. Mužstvo, které v utkání zvítězí po samostatných nájezdech, získá do tabulky 2 body, poražené na samostatné nájezdy 1 bod.

50. C1 – D1

Semifinálová utkání se hrají na ledě mužstva, které se v konečné tabulce ELH 2006/2007 umístilo na lepším místě.

C. Finále

4.9.2007 – úterý

51. Vítěz 1. semifinále – Vítěz 2. semifinále

Finále se hraje na ledě mužstva, které se v konečné tabulce ELH 2006/2007 umístilo na lepším místě.