V poslední domácí přípravě se Orli postaví Mountfieldu

PO 1. 9. 2014
Znojemští hokejisté mají před sebou poslední dva testy před začátkem Erste Bank Eishockey ligy. Ten první je na pořadu dne již v úterý od 18:00 hodin, kdy na domácí půdě přivítají extraligový Mountfield Hradec Králové.

Mountfield HK

Rovněž na Hradec Králové již čekají jen poslední dva přípravné zápasy. Celkově zvolil Mountfield na české poměry až nezvykle pestrou mezinárodní přípravu. Ve Znojmě se již představil v duelu s Chabarovskem, síly ale poměřil i s Vladivostokem, slovenským Martinem, dvakrát se utkal s Linzem (prohra 1:4 a vítězství 2:1) a po zápase s Orly prověří Hradec německý Straubing.

Po loňské čtvrtfinálové účasti se choutky Mountfieldu jistě posunuly ještě o stupínek výše. Trenér Draisaitl nově přivedl do týmu obránce Jiřího Vašíčka a Tomáše Slováka či slovenského forvarda Romana Kukumberga. Svou zkoušku v mužstvu přetavil ve smlouvu i další útočník původem ze Slovenska Tomáš Troliga, čerstvě se ve východočeském dresu bude prohánět i Petr Beránek, který opustil Znojmo v minulém týdnu.

V bráně se bude Hradec převážně spoléhat na Pavla Kantora. Znojemský odchovanec Ondřej Kacetl, který se mezi tyčemi účastníka české nejvyšší soutěže objevoval loni, byl poslední srpnový týden poslán na roční hostování do prvoligové Jihlavy. V hradeckých barvách nadále figuruje i zadák Martin Pláněk, jenž se v předchozím měsíci objevil hned na dvou reprezentačních kempech.

Mountfield se s Orly utkal už v loňské přípravě. Duel se odehrál na znojemském ledě a domácí zvítězili 2:1 po gólech Adama Havlíka a Aleše Sovy.

Z kabiny Orlů

Poslední výhra znojemského týmu v přípravě se datuje 15. srpnem, kdy Jihomoravané na domácím ledě přetlačili poměrem 3:2 Kladno. V dalších třech zápasech se tým trápil. Doma sice dokázal vsítit pět gólů Mladé Boleslavi, nicméně hned sedmkrát inkasoval, za což musel snést následnou kritiku.

Orly také brzdí slabá produktivita na půdě soupeře, kde ve třech utkáních dokázali pouze dvakrát skórovat. Proti Mountfieldu si tak bude chtít mužstvo jistě spravit chuť. Navíc poslední domácí příprava před sezónou přímo nabádá k maximálnímu vzepětí se.

Také ve Znojmě nadále pokračují hráčské rošády. Se znojemskou kabinou se po dvou letech rozloučil útočník Petr Beránek a na zkoušce neuspěl bek Marek Drtina. "Marek Drtina nás svými výkony příliš nepřesvědčil, a tak mu nebyla nabídnuta smlouva," řekl sportovní manažer Rostislav Dočekal. Na zkoušce se u Orlů nadále pohybuje obránce Jiří Klimíček a gólman Lukáš Cikánek, jehož příchodem musel klub reagovat na zranění Tomáš Tomka, které bude mít zřejmě dlouhodobější charakter. Právě Cikánek se postaví v úterý mezi tři tyče. Do utkání však nezasáhnou Jiří Beroun, který utrpěl v minulém domácím utkání zranění oka, a nemocný Branislav Rehuš.

Sestavy z posledních zápasů

Cikánek – Grof, Boruta, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Klimíček, Tomas, Pucher – Rehuš, Rosa, Fiala, Havlík, Špaček, Šeda, Podešva, Číp, Bartoš, Novák, Abdul.
Kantor – Frühauf, Dietz, Mikuš, Jank, Vašíček, Pláněk – Šimánek, Mertl, Kudrna – Skokan, Kukumberg, Dej – Červený, Knotek, Beránek – Nedvídek, Troliga, Kopta.