V první třetině nás svazovala únava, přiznává Martin Podešva

Rozhovory
PO 21. 11. 2011
<em>Znojmo</em> - Dvojitou porci ostré maďarské hry přinesl uplynulý víkend do znojemské šatny. Orli ale dali zapomenout na předchozí neúspěchy, nejprve přetlačili soupeře na jeho domácí půdě, spokojenější byli i v nedělní jihomoravské odvetě. Úspěšné představení má za sebou také Martin Podešva, střelec druhého gólu Znojma se po delší době hledání usídlil ve formaci s Petrem Pucherem a Adamem Havlíkem, zdá se, že toto spojení by mohlo fungovat. „Daří se nám, ale máme ještě hodně co zlepšovat,“ říká se skromností Martin Podešva.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Nedělní podvečer na zimním stadionu ve Znojmě se stal kulisou pro reprízu pátečního ligového zápolení mezi místními Orly a Fehérvárem. Stejně jako v Maďarsku, byli i tentokrát úspěšnější znojemští hokejisté, ačkoliv po první třetině to s domácími vypadalo všelijak. „Únava byla cítit, hrajeme tři zápasy během jednoho týdne, to se na úvodní třetině hodně projevilo,“ byl si vědom horšího startu Martin Podešva. Druhé dějství již přineslo trochu odlišnou podívanou. „Dodržovali jsme systém, který nám trenéři stanovili, díky tomu jsme vyhráli,“ prozradil mladý útočník.

Martin Podešva v souboji

Sám Podešva vstřelil druhý gól Znojma, kterým poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení. „Zpoza brány mi poslal skvělou přihrávku Peter Pucher. Do první sřely mi ještě brankář stihl strčit beton, puk se ke mně ale znovu odrazil, pak už jsem do něj jen plácl a padl tam,“ popsal svou šťastnou trefu znojemský střelec.

Ve třech dnech proti sobě nastoupili čeští a maďarští hokejisté hned dvakrát. Byl mezi duely zásadní rozdíl? „Myslím, že utkání ve Znojmě bylo úplně stejně jako ve Fehérváru. Ani jeden z týmů se nedostal do výraznějšího vedení, pořád se skóre přelévalo ze strany na strany, napětí až do konce, divákům se hra musela líbit,“ zhodnotil dvojzápas s maďarským soupeřem dvaadvacetiletý rodák ze Vsetína.

Fehérvár bude zřejmě patřit k Podešvovým oblíbeným soupeřům, skóroval nejen v nedělním utkání, svým přesně proměněným nájezdem rozhodl o vítězství Znojma na maďarské půdě. „Na nájezdy si celkem věřím, docela je trénuji, tak jsem rád, že to v pátek vyšlo a získali jsme bod navíc. V poslední době se mi v zápasech nájezdy tolik nedařily, hodně jsem jich neproměnil, teď se to zlomilo, snad v tom budu pokračovat,“ doufá znojemský hráč s číslem dvacet na dresu.

Ve velkém stylu se proti Znojmu opět předvedl Derek Ryan, americký útočník vstřelil Jihomoravanům ve třech zápasech pět gólů, také v neděli se jeho lajna postarala o všechny tři branky hostů. „On je velice šikovný, technický hráč. Že bychom se na něj nějak speciálně připravovali, to asi ne, ale každý určitě ví o jeho schopnostech, takže když byl na ledě on se svojí formací, tak jsme si dávali větší pozor,“ přiznal Podešva.

Po nabitém víkendu nečeká Orly žádný oddech. S povděkem tak hráči přijímají alespoň fakt, že se mohou znovu připravovat na domácím ledě, který byl téměř po celý víkend k dispozici kulturní akci. „Až v neděli dopoledne jsme měli první lehčí trénink na znojemském ledě, předtím jsme jezdili trénovat do Moravských Budějovic,“ popsal cestování za ledovou plochou Martin Podešva.