Ve Znojmě se představí ženská hokejová reprezentace

Reprezentace
PO 27. 8. 2012
<em>Znojmo</em> - Po dubnovém mistrovství světa hráčů do 18 let, při němž se jako jedno z pořadatelských měst představilo Znojmo, zavítají v příštích dnech na jih Moravy další reprezentační výběry. Na znojemském zimním stadionu otestují své hráčské umění hokejistky A týmu České republiky, které zde v pátek a neděli sehrají dva přátelské zápasy s družstvem Slovenska. Vstup na obě utkání je zdarma!
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Svěřenkyně hlavního trenéra Karla Manharta přijíždějí do města vína k přípravnému kempu, během něhož odehrají celkově tři utkání se Slovenkami. Dvě střetnutí mohou diváci zhlédnout ve Znojmě, k jednomu duelu odcestují hráčky do Přerova. Zápasy obou výběrů můžeme vnímat o to pikantněji, když si připomeneme, že právě Češky na konci loňské sezóny vystřídaly své soupeřky v elitní skupině MS. Mezi hokejovou smetánku postoupily české ženy po dvouletém úspěšném snažení, díky němuž poskočily ze II. divize až do hlavní skupiny.

Na znojemském stadionu budou hokejistky trénovat již od středy, k prvnímu přípravnému utkání nastoupí v pátek 31. srpna od 18:00. Druhé vzájemné měření sil odstartuje v neděli 2. září ve 12:00. Mezitím, tedy v sobotu 1. září, se Češky a Slovensky představí také ve svém přerovském klání.

Přehled přípravných utkání žen ve Znojmě

pátek        31. 8.   18:00    Česko - Slovensko
neděle        2. 9.   12:00    Česko - Slovensko

Pro domácí fanoušky bude jistě zajímavostí, že na seznamu nominovaných hráček je také znojemská rodačka Petra Herzigová, která momentálně působí v mistrovské Slavii Praha. Neváhejte, využijte jedinečné příležitosti a přijďte se podívat na vrcholový hokej v podání krásných žen! Vstupné na obě utkání je zdarma!

Nominace reprezentace České republiky

Bečevová Kateřina, Hladíková Veronika – Horálková Pavlína, Tejralová Aneta, Herzigová Petra, Kubátová Adéla, Kolowratová Samantha, Pelikánová Dana, Flachsová Kateřina – Manhartová Lucie, Lásková Dominika, Melicheríková Petra, Nováková Sonja, Polenská Alena, Křížová Denisa, Chmelová Klára, Lédlová Aneta, Kaplanová Katka, Přibylová Vendula, Solničková Kateřina, Vanišová Tereza.

Foto: Tereza Velikovská