Ve vánoční atmosféře hostí rozjeté Znojmo Lublaň

PÁ 25. 12. 2015
Vánoční svátky zpestří další zápas EBEL ligy. Na jih Moravy přijede na Štěpána slovinská Lublaň. Nenechte si ujít souboj čtvrtého týmu s posledním a doražte od 17:30 na zimní stadion!
» Hvězda soupeře
Kanadský brankář Olivier Roy, jenž byl v roce 2009 draftován Edmontonem Oilers, představuje jednu z největších opor týmu

Pouze jedno odehrané kolo dělí sobotní duel Znojma s Lublaní od posledního vzájemného střetnutí. Orli v něm vedli po první třetině 3:0, Slovinci však dokázali zápas zdramatizovat, nicméně prohře 3:4 zabránit nedokázali. Bojem do závěrečné sirény ale předvedli, že jsou nevyzpytatelným soupeřem, který dokáže pozlobit nejednoho papírového favorita.

Důkazem síly a odhodlání slovinského výběru může být i úterní kolo. V tom dokázal i přes nepříznivý vývoj utkání porazit italské Bolzano po samostatných nájezdech a prolomit tak sérii 11 porážek v řadě! "Konečně jsme nezaspali první třetinu, ale od začátku jsme hráli naši hru. Pokud takto budeme pokračovat po Vánocích, můžeme překvapit každého," burcuje forvard Luka Kalan.

I ve znojemské kabině se blýská na lepší časy. Orli dokázali již čtyřikrát po sobě zvítězit, přičemž museli čelit nelehkým soupeřům. V posledním utkání zavítali na led třetího Dornbirnu, který stál svěřence Jiřího Režnara hodně sil, aby jej dotáhli do úspěšného konce. Zápas navíc předčasně skončil kvůli zranění pro obránce Lubomíra Štacha a Petra Šenkeříka. Oba dva by se měli vrátit na led do čtrnácti dnů.

Poslední vzájemné střetnutí v letošní základní části nechtějí znojemští hokejisté podcenit ani navzdory tomu, že ve všech dosavadních uspěli. Ve hře jsou důležité body, díky kterým by Orli mohli poskočit na třetí místo v tabulce. "Není pro nás snadné s nimi hrát. Lublaň je tvrdě pracující tým, který na ledě nechá všechno. My však chceme vyhrát a přiblížit se čelu tabulky," prozrazuje trenér Jiří Režnar.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
21 13 4 0 4 76:49

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 4. 12.
body 60 17
aktuální forma Dornbirn - Znojmo 3:4sn
Lublaň - Znojmo 3:4
Znojmo - Graz 6:0
Lublaň - Bolzano 2:1sn
Lublaň - Znojmo 3:4
Linz - Lublaň 4:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 39 bodů (17 + 22) Roland Kaspitz, 23 bodů (7 + 16)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 21 bodů (9 + 12) Kristof Reinthaler, 11 bodů (2 + 9)
brankář Patrik Nechvátal (91,70 %) Oliver Roy (91,40 %)
využití přesilovek 21,10 % 12,80 %
úspěšnost oslabení 84,20 % 73,60 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #33 Gergely Kincses, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #60 Martin Smeibidlo, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Roupec, Biro, Šulák, Bača, Stehlík, Šenkeřík – Tomas, Trivino, Rehuš – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Číp, Beroun, Novák.
Roy – Čepon, Selan, Tavzelj, Logar, Groznik, Scholz, Batič – Mušič, Kaspitz, Ropret – Pešut, Pem, Koblar – Koren, Nagtzaam, Sotlar – Hadžič, Kalan, Hocevar.