Venkovní jízda začíná, Orli vyzvou Linz!

SO 19. 11. 2016
Tři velmi těžká utkání na venkovních kluzištích čekají na Znojmo. První z nich se odehraje na horké půdě v Linzi. Když hráli Orli naposledy v linecké Keine Sorgen Eisareně, slavili postup do finále. Budou se radovat i v neděli od 17:30?
» Hvězda soupeře
Ryan Potulny ještě před týdnem hájil barvy extraligového Hradce Králové, teď je však čerstvou posilou Linze. Během své kariéry působil 7 let v NHL, nastoupil dokonce na MS za USA.

Před měsícem přijeli svěřenci kouče Roba Dauma na jih Moravy s cílem přetrhnout třízápasovou sérii výher domácích a vrátit svému soupeři vyřazení v semifinále loňské sezóny. To se ale už od prvních minut nedařilo, Orli o svém vítězství rozhodli v úvodní třetině, kterou ovládli 4:0, a pohodlně dokráčeli k vůbec první domácí výhře v sezóně.

Pokus číslo dvě přichází na řadu před koncem poloviny základní části. Linz je i tentokrát díky lepšímu postavení v tabulce pasován do role favorita, do karet mu bude hrát i tradičně velmi bouřlivá atmosféra lineckého publika, které patří k nejlepším v lize. O výhodě domácího prostředí pro hráče z hlavního města rakouské spolkové země Horní Rakousy svědčí i fakt, že zde dokázal letos ukrást všechny body pouze Salzburg!

Největší zbraň Linze? Přesilovky! Hlavní trenér Rob Daum se tradičně již několik let může spolehnout na obrovskou efektivitu proměňování početních výhod. Zatímco v loňské sezóně jeho svěřenci proměnili přesně každou čtvrtou přesilovku, letos jsou ještě lepší a s úspěšností 26,1 % budí respekt. "Všichni víme, že jsou jejich doménou přesilové hry. Mají na to vhodné hráče, kteří to umí využít," uvědomoval si už před časem Patrik Nechvátal.

Orli v pátek proti Grazu předvedli dobrý výkon a zaslouženě vyhráli o čtyři branky. Asistent trenéra Jiří Žůrek po pátečním utkání chválil druhou formaci ve složení Hughesman - Bartoš - Yellow Horn: "Jsou to hráči, kteří jsou schopní dát gól. Jsme rádi, že se prosazují a že se jim začíná dařit."

David Bartoš si myslí, že proti Linzi se jeho týmu může hrát lépe, než proti týmům ze spodku tabulky: "Chceme všechny body. Ve Vídni je to derby, vyhecovaná atmosféra, takže tam se může stát cokoliv. Linz jsme doma jednou porazili, tak snad se to povede i tentokrát. Myslím si, že se nám s takovými týmy může hrát lépe než třeba s Villachem."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
38 19 12 4 3 146:115

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Black Wings Linz
pozice v tabulce 7. 3.
body 31 41
aktuální forma Znojmo - Graz 5:1
Znojmo - Villach 3:4
Lublaň - Znojmo 2:3
Linz- Fehérvár 5:2
Linz - Vídeň 2:3p
Graz - Linz 1:2
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 14 bodů (3 + 11) Dan DaSilva, 25 bodů (13 + 12)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 14 bodů (3 + 11) Marc-André Dorion, 18 bodů (2 + 16)
brankář Patrik Nechvátal (92,00 %) Michael Ouzas (92,80 %)
využití přesilovek 15,80 % 26,10 %
úspěšnost oslabení 85,00 % 89,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #21 Miroslav Stolc
Čároví rozhodčí:#68 Maxmilian Gattol, #77 Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Wronka – Špaček, Šeda, Györi – Csamango.
Ouzas - Piche, D´Aversa, Lukas, Dorion, Kirchschläger, Palin - Lebler, McLean, DaSilva - Broda, Potulny, Hofer - Oberkofler, Schofield, Gaffal - Spannring, Lukas, Moderer.