Vicemistr světa v in-line hokeji Zdeněk Kubica bruslí od pěti let

Rozhovory
ÚT 27. 7. 2010
<em>Znojmo</em> - Zdeněk Kubica se poprvé ve znojemském dresu objevil v polovině prosince minulého roku a za dvanáct odehraných zápasů nasbíral celkově šest kanadských bodů. Před play off odešel do Hodonína, kde měl podepsanou smlouvu. Od začátku letní přípravy však již zase trénuje s Orly. Za jeden ze svých největších úspěchů považuje třiadvacetiletý útočník druhé místo na mistrovství světa v in-line hokeji letos ve Švédsku.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Kdy jste se dostal k hokeji a co vás k tomu vedlo?
Bylo to asi v pěti letech. Za domem máme rybník, takže mě tam na něm otec učil bruslit. Pak jsem šel hrát do Blanka.

Co považujete za váš největší hokejový úspěch?
Určitě čtvrté místo s Plzní v extralize a teď druhé místo na mistrovství světa v in-line hokeji ve Švédsku.

Zdeněk Kubica

Hodně hráčů, kteří hráli na MS ve Švédsku, tvořilo i kádr na MS organizace FIRS v Berouně. Vy jste tuto nabídku nedostal?
Ne, já jsem nebyl osloven.

Jak byste srovnal in-line s ledním hokejem?
Na ledě se určitě lépe manévruje, ale hodně se ty sporty podobají.

V minulé sezóně jste si prošel celkově čtyřmi kluby. Jaké to je pro hráče?
Příjemné určitě ne. V Plzni se mnou už na začátku sezóny nepočítali, tak jsem přešel do Slavie. Tam se objevilo zranění, takže se mnou byla ukončena smlouva. Nakonec jsem šel pomoct Hodonínu s postupem do druhé ligy, ale ještě mezitím jsem se zastavil tady ve Znojmě, takže jsem rád, že jsem si zahrál i v první lize.

Máte za sebou letní přípravu ve Znojmě. Co k ní říct?
Byla určitě náročná, ale věřím, že užitečná. Proběhla kvalitně, co se týče organizace a trenéra, takže byla prospěšná pro celý tým.

Co děláte ve volném čase?
Rád si zahraji fotbal a občas se projedu na motorce. To je asi tak všechno.