Vídeň, pokus číslo čtyři. Orli vyzvou na domácím ledě neoblíbeného soupeře

PO 4. 1. 2016
Již třikrát se Orli pokoušeli vydobýt body proti nejbližšímu soupeři EBEL, pokaždé ale odcházeli poraženi. Pro oba celky nyní vrcholí snahy o získání maximálního možného počtu bodů, které zajišťují přímou účast v play-off. Přijďte podpořit Znojmo v bojích o co nejlepší umístění po základní části! Utkání startuje v 18:30.
» Hvězda soupeře
Vídeňský kapitán Jonathan Ferland (2+8) se letos dlouho potýkal se zraněním, kvůli kterému nehrál téměř dva měsíce.

Vídeň je v posledních zápasech velmi dobře rozjetá, když v pěti duelech brala rovných třináct bodů. Naposledy si připsala cenný skalp Klagenfurtu, přímého soka o účast v postupové šestce. Právě o umístění se v TOP6 jde Vídni nejvíc, zatím má dobře nakročeno. Svěřenci trenéra Jima Boniho se nachází na šesté příčce, o bod za nimi je ale Bolzano a o čtyři body pozadu pokulhává právě Klagenfurt.

Naproti tomu před sebou má tým z hlavního města Rakouska hned tři soupeře. Dornbirn, který ale v posledních zápasech pokulhává, Villach s famózní formou a devítizápasovou šňůrou výher a Orly ze Znojma. Právě proti nim se bude Vídeň snažit vybojovat si důležité body pro přímý postup do play-off. „Už proti Klagenfurtu bylo vidět, že když dva týmy dají do hry vše, hokej je atraktivní. To samé bude platit proti Znojmu, hrají ofenzivní styl,“ prohlásil hlavní kouč Caps Boni.

Orli se usadili na třetí příčce, která zajišťuje slušné vyhlídky pro nadcházející boje o postup do první šestky. Na sedmé místo mají momentálně náskok pouhé čtyři body, porážka Vídně by tak mohla být vítanými body navíc spolu s oslabením přímého konkurenta o play-off. „Domácí zápasy s Vídní jsou vždy zajímavé a hrají se před skvělou kulisou. Víme, že při naší síle v útoku dokážeme vstřelit branky, ale musíme být pozorní i v defenzivě a neinkasovat zbytečně moc gólů,“ řekl trenér Znojma Jiří Režnar.

V obranných řadách Znojma se nebudou na zápas proti Capitals vyskytovat Petr Šenkeřík s Martinem Bačou, kteří jsou zranění. Marek Biro dostal od disciplinární komise jednozápasový trest, dobrou zprávou ale je, že stejná komise zrušila trest Janu Lattnerovi, který tak může pokračovat v jeho roli univerzála. V duelu by si návrat do sestavy mohl odbýt také Lubomír Štach. Štěpán Csamangó byl disciplinárkou potrestán na dva zápasy. Nepravděpodobný je start Jana Šedy a otazník se vznáší nad nasazením kapitána Jiřího Berouna. Soupeři bude chybět pouze zkušené křídlo Kurtis McLean.

Vstupenky na utkání jsou již nyní v prodeji na internetu, zajistěte si je a vyhněte se očekávaným frontám. Více organizačních informací k utkání naleznete zde.

Utkání bude přenášet v přímém přenosu televizní stanice SPORT 5, internetový stream pak bude tradičně k dispozici na webu Playo.tv.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
30 5 15 4 6 75:111

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 3. 6.
body 68 64
aktuální forma Graz – Znojmo 5:3
Linz – Znojmo 4:5sn
Znojmo – Dornbirn 4:1
Vídeň – Klagenfurt 6:1
Vídeň – Graz 3:1
Fehérvár – Vídeň 1:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 45 bodů (22 + 23) Simon Gamache, 31 bodů (16 + 15)
nejproduktivnější obránce Antonín Bořuta, 25 bodů (9 + 16) Troy Milam, 24 bodů (7 + 17)
brankář Patrik Nechvátal (91,50 %) Nathan Lawson (92,00 %)
využití přesilovek 20,50 % 15,20 %
úspěšnost oslabení 84,00 % 86,60 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #9 Shane Warshaw, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí: #62 Ulrich Pardatscher, #91 Attila Nagy.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Roupec, Biro, Šulák, Stehlík, Lattner, Bořuta – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Číp – Beroun, Fiala, Novák – Špaček, Csamango.
Lawson – Fraser, Lakos, Iberer, Milam, Cuma, Peter – Nödl, McLean, Ferland – Gamache, Sharp, Rotter – Fischer, Bois, Dzieduszycki – Grosslercher, Schiechl, Hartl - Nissner.