Vítkovická smršť

Statistická smršť
PÁ 8. 2. 2002
V posledním souboji před olympijskou přestávkou přivítají Orli na svém ledě tým Vítkovic. Hokejisté z Ostravy se v poslední době dokázali prokousat až na čtvrtou příčku tabulky.

30/12 VIT-ZNO 1-5

Celkem 11-6-1-4 33-29, oba celky často bodují ve vzájemných zápasech venku, Znojmo vyhrálo poslední dva vzájemné duely, v Ostravě dokonce 5-1.

Znojmo má doma sérii deseti zápasů bez porážky, zatímco Vítkovice mají úspěšnou sérii venku. Naposledy sice podlehly v Karlových Varech 1-2 v prodloužení, před tím ale dokázali čtyřikrát na ledě soupeře zvítězit. Orli doma před týdnem porazili Kladno 4-3 až po prodloužení.

Vítkovičtí lídři
Útočník Vítkovic Jiří Burger, který do klubu přišel v průběhu sezóny ze Vsetína, je nejproduktivnějším hráčem klubu a v celkovém hodnocení extraligy mu patří čtvrtá příčka. Obránce Lukáš Galvas je nejlépe hodnoceným hráčem celé extraligy v hodnocení pobytu na ledě, jeho rozdíl kladných a záporných bodů je 34! V tomto ohledu je ze Znojma nejlepší Karel Soudek s 11 +/- body, celkově na 22.místě.

Průniky do top ten
Petera Puchera vynesla jeho produktivita před odletem na reprezentační sraz na osmé místo v kanadském bodování. Marek Uram, jemuž pomohl hlavně výkon proti Kladnu, je na jedenácté příčce, v tabulce střelců mu patří s 22 brankami sedmá příčka. Vítkovický Burger má o dvě branky více a je na třetí příčce.

Znojemská tvrz
Znojemští Orli jsou po Spartě a Pardubicích třetím nejlepším týmem na domácím ledě. Doma zatím zaznamenali jen pět porážek a dvě remízy z celkového počtu 24 zápasů. Za posledních 15 zápasů navíc Orli inkasovali pouze 29 branek, což je výborný průměr pod dvě branky na zápas. Zajímavé je v tomto ohledu umístění konkurenta Znojma v boji o příčky v osmičce, třineckých Ocelářů. Horší než Třinec jsou doma už jen pouze Karlovy Vary.

Vítkovice mají formu
Po rozpačitějším začátku, zejména na domácím ledě, chytli Vítkovice v poslední době formu a bezpečně se dotáhly na čtvrtou příčku, zajišťující výhodnější pozici před play off. V posledních 10 zápasech mají Ostravští nejlepší bilanci z celé extraligy.

Pucher je zpět
Peter Pucher přiletěl zpět z USA, aniž by se objevil v Salt Lake City byť jedinou minutu. V přípravných zápasech se Švýcarskem trenéra Filce nepřesvědčil a spolu s dalšími pěti hráči odcestoval domů. Jeho start v utkání s Vítkovicemi je zatím jen v rovině teoretických úvah.

Nastoupí čtyři orlí útoky?
Na Slavii postavili trenéři čtyři kompletní pětice a stejná taktika se dá očekávat i nyní, zvláště pak, pokud Vítkovice také obvykle hrají na čtyři útoky. Nejasný je pouze start obránce Jakeše, jinak jsou do hry připraveni všichni, mimo dlouhodobých marodů.

Fink stále mimo hru, Král také
Patrik Fink, který podstoupil operaci ramene na konci listopadu, stále není připraven nastoupit. Také Václav Král je mimo hru, jeho už v sezóně na ledě neuvidíme.

Ex-Vítkovice
Za Vítkovice nastupovala dříve nová posila Orlů Petr Folta, v juniorce hrál za Vítkovice také Milan Mikulík a obránce Pavel Kumstát na severu Moravy poprvé ochutnal, jaké to je hrát nejvyšší soutěž. Po třinácti zápasech v sezóně 1997/98 se dokonce dostal do reprezentace, později se však složitě přes Slovensko přesouval až do Znojma, kde již třetím rokem "tvrdí muziku" v obraně Orlů.