Vladimír Říha očekává ve Znojmě jen samá pozitiva

Rozhovory
ÚT 30. 6. 2009
<em>Znojmo</em> - Dalším novým hráčem, který již oblékal znojemský dres, je devětadvacetiletý útočník <b>Vladimír Říha</b>. V sezoně 2006-07 se prosadil do extraligového kádru Znojma. Odehrál zde ale jen jeden rok a vrátil se do Jihlavy, kde působil poslední dvě sezony. V Jihlavě strávil převážnou většinu své kariéry, ale hrál také v Benátkách nad Jizerou, Havlíčkově Brodu, Žďáru nad Sázavou, Třebíči a Mladé Boleslavi.

Před dvěma sezonami jste se prosadil do znojemského extraligového kádru. Nyní se vracíte zpět ale již do prvoligového mužstva. Co vás k tomu přimělo? Údajně jste odmítl nabídku Jihlavy na pokračování v jejím mužstvu.
Něco na tom asi bude. Po těch peripetiích, které jsem vloni v Jihlavě prožil, jsem tam již nechtěl déle setrvávat. Už je to za mnou, nechci to víc rozebírat, začíná jiná kapitola. Změna mi určitě prospěje.

S jakými představami se vracíte?
Je tady kvalitní tým. Bude se tady hrát určitě dobrý hokej. Ve Znojmě má hokej dobrou tradici, budou určitě chodit diváci a věřím, že se budeme pohybovat na špici tabulky. Takže očekávám jen samá pozitiva.

foto
⇒  Vladimír Říha hrál v sezoně 2006-07 ve Znojmě, za které ve 47 zápasech nasbíral 6 kanadských bodů. V prvním utkání předkola play-off se mu podařilo vstřelit vítězný gól Kladnu.

Jak na svoje znojemské působení vzpomínáte? Poprvé jste okusil atmosféru extraligového play off.
Vzpomínám velice rád, protože to byla jedna z mých nejlepších sezon. Byl tady kvalitní trenér pan Hořava a kvalitní tým, což se potom projevilo i v sezoně. Předtím jsme se s panem Hořavou potkali na chvilku už v Boleslavi. Ale to jsme se kolem sebe jenom tak mihli, to hlavní jsme zažili až tady.

Ze strany Znojma nebyl zájem, abyste v další sezoně pokračoval?
To do dneška nevím. Po odchodu trenéra už o mě asi nebyl zájem, i když jsem měl platnou smlouvu.

A jiný extraligový klub se neozval?
Nějak jsem to neřešil, šel jsem do Jihlavy. Byli tady sice za mnou nějací agenti, že by mě zastupovali, ale nic z toho nebylo. Já už jsem svého měl, teď žádného nemám, myslím si, že v první lize to není potřeba.

Budete mít na drese číslo 1, se kterým jste zde hrával?
Ne, nebudu. Hned po té první znojemské sezoně jsem to změnil, mám šestatřicítku.

Ta jednička byla dost originální…
Mně se to líbilo jako taková recese. S jedničkou nikdo z hráčů nehraje, tak jsem si ji vzal. Nějaká éra skončila a když jsem se vracel do Jihlavy, tak jsem to chtěl změnit.

A proč teď číslo 36? To bude hrát do třiceti šesti let?
To bych minimálně chtěl.

Tak uděláte třicet šest bodů?
Ne, dám třicet šest gólů. To jsem ale snad nedal za celý život.

Zůstala vaším koníčkem přítelkyně nebo se něco změnilo?
Teď už je to manželka. Po té znojemské sezoně jsem se oženil, pak následovala dovolená v Jugoslávii a dítě… Máme ročního Vašíka, je krásný po tatínkovi a chytrý po mamince. Nebo vlastně jinak, je krásný a chytrý po mamince a živý po tatínkovi. Musel jsem to změnit, manželka si to čte.