Vůle vyhrát nám nesmí odejít, burcuje Aleš Sova

Rozhovory
PÁ 9. 8. 2013
<em>Znojmo</em> - Jedenadvacetiletý obránce, který okusil českou extraligu i dres s českým lvem na hrudi. Více než sto osmdesát centimetrů vysoký bek, který oblékne orlí dres již třetí sezonu. Aleš Sova, talentovaný defenzivní hráč, se prosadil poprvé od listopadu loňského roku. „Pořád trénujeme, kvůli nehezkému počasí nemůžeme přestat. Tak to nefunguje," popisoval snažení celého kádru Sova.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Vstřelil jste vítězný gól zápasu, jaký je to pocit?
No samozřejmě skvělý. Hra se přelévala zpoza brány, vyjížděl jsem na střed. Bránící hráč ale zůstal stát, a tak jsem si najel do lepší střelecké pozice. Ihned, jak se mi otevřel volný prostor, tak jsem vystřelil, protože brankář se díval jinam. A padlo to tam.

Hráli jste proti extraligovému soupeři. Co říkáte na jeho hru a vaše pojet zápasu proti takovému soku?
Nejdřív musím řít, že minulý zápas proti Jihlavě jsme neodehráli moc kvalitně. Tak trošku jsme se náš špatný výkon snažili odčinit. Myslím, že jsme zlepšili naši hru snad ve všech fázích, podali jsme dobrý výkon. Zápas se musel líbit, sice je to jen příprava, ale my jdeme do každého zápasu s chutí po vítězství. Navíc přišlo hodně lidí, dodalo nám to síly.

Celý zápas se hrál ve vysokém tempu, co na to vaše nohy?
To se uvidí asi až den po zápase. Ne, venku je pořád obrovské teplo, my i přesto trénujeme. Musíme umět hrát za všech podmínek, rychlý hokej není výjimkou. Vůle vyhrát nesmí odejít, když se něco změní.

Zmínil jste tropické počasí, jak se s ním srovnáváte?
Pořád trénujeme, kvůli nehezkému počasí nemůžeme přestat. Tak to nefunguje. Musíme trénovat o to víc, že je krátce před začátkem sezony, teď nesmíme polevit. To hlavní totiž teprve přijde. Teplo je sice nepříjemné, ale nic to pro nás neznamená.

V přípravě prozatím máte bilanci dvou výher a jedné prohry. Myslíte, že je to dobré?
Samozřejmě že ano. Jak jsem už řekl, v každém zápase nám jde o vítězství. Teď jde především o to, abychom doladili fyzickou kondici. Navíc máme nový systém, musíme se ještě sehrát. A také zde máme některé nové posily, které si ještě na novou partu zvykají. Hlavní je, abychom si sedli a dokázali být úspěšní v lize.

Jak vám sedli noví hráči?
Jsou to kluci, kteří se povětšinou prali o místo v sestavě, proto předváděli ten nejlepší hokej, který umí. Ale všechno to jsou pohodoví kluci.

Jak jako obránce vnímáte souboj o post brankářské jedničky? Rozumíte si s gólmany?
Hrál jsem teprve druhý zápas, proti Jihlavě poprvé. Rozumím si s nimi skvěle, navíc všichni předvádějí fantastické výkony. Uvidíme, jak to dopadne.

Na co se budete zaměřovat do dalších zápasů? Co je ještě potřeba zlepšit?
Samozřejmě se dá zlepšit všechno, o tom není pochyb. Musíme ještě zapracovat na oslabeních a rozehrávce, tam ještě podle mě máme rezervy. Všechno si ale ještě sedá, do začátku ligy budeme sladění.

Po zápase s Jihlavou řekl trenér Režnar, že mužstvu chyběla střelba. Bylo to proti Hradci lepší?
To nevím, to nám asi musí říct trenér. Proti Jihlavě jsme pohořeli hlavně v bruslení, od toho pramenila absence střelby. Teď jsme ale bruslili, tak by to mohlo být lepší. Čím víc totiž bruslíme, tím líp.

Co plánujete do sezony? Máte nějaký cíl?
Uvidíme, co nám řekne vedení. Pro mě osobně by bylo úspěchem semifinále. Dvakrát po sobě jsme teď udělali čtvrtfinále, tak by to teď mohlo vyjít. Uvidíme, co s stane, ale za vítězstvími půjdeme.