Vydřené vítězství nemocných Orlů

Aktuální zprávy
ÚT 19. 9. 2006
Z n o j m o - Zákeřný bacil pronikl do nové orlí kabiny. Po vyčerpávajícím zápase ve Zlíně nesklátila znojemské hráče únava, ale chřipka. Do utkání nenastoupil Bičánek a Růžička, v průběhu zápasu odstoupil kvůli teplotě Plášek. Zbývající hráči dřeli a urvali v prodloužení bonusový bod. Po krásné individuální akci půl minuty před koncem propasíroval puk za dobře chytajícího Hniličku <b>Jaroslav Svoboda</b>. Po utkání toho měl taky plné zuby: „Už jsem mlel z posledních sil. Kdybych bránu netrefil, tak bych tam už zůstal úplně ležet.“
foto/
≡ Spontánní oslava vítězného gólu - Jaroslav Svoboda a Peter Pucher
K oslabení mužstva se po zápase vrátil trenér Votruba: „V mužstvu řádí epidemie a bylo vidět, že jsme v určitých fázích utkání nestíhali, proto si kluci pomáhali hokejkou. Navíc soupeř velice dobře bruslil, agresivně nás napadal do hloubky třetiny.“ Z toho pramenilo několik naoko zbytečných vyloučení, jak konstatuje i Svoboda: „Museli jsme hrát všichni na sto procent, ale často jsme je nestíhali dobruslovat a museli jsme některé situace řešit hokejkou a byli jsme za to vylučováni. Já sám jsem byl dneska venku třikrát.“

Na zítřek mají hráči naplánovaný lehký trénink a hlavně rehabilitaci a léčení. „Teď se musíme pořádně vyspat, vyléčit se, čaj a vitamíny. Uvidíme, kolik se nás ve čtvrtek sejde,“ konstatuje Svoboda. Votruba k tomu dodal: „Teď za těch čtrnáct dní je program tak zhuštěný, že vůbec není žádný prostor na jakýkoliv nácvik, jen na odpočinek.“

Díky marodce se dostal po delší době na led i dvacetiletý obránce Ondřej Šmach. Zápas si užil: „Dnešní zápas se mi docela líbil až na první třetinu, která byla taková rozlítaná. Závěr utkání byl parádní, přežili jsme dvě oslabení. Parádně to tam Jarda dal.“ Na dotaz, jak bylo těžké přežít dlouhé oslabení v prodloužení odpověděl s úsměvem: „Máme Trvku, tak to se to pak přežívá jednodušejc.“ Střelec vítězného gólu doplnil: „Museli jsme nějak přečkat oslabení v prodloužení a věřit, že v poslední minutě s tím něco uděláme. Vytvořit si nějakou šanci a něco z toho vytřískat,“ což se mu beze zbytku povedlo.