Výhrou jsme si zvedli sebevědomí, ale je třeba na ni navázat, ví Radim Matuš

Rozhovory
ST 20. 12. 2017
Radim Matuš v domácím zápase proti Klagenfurtu zaznamenal důležitou trefu, když poslal po pěkné střele znojemské hokejisty do jednobrankového vedení.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Radime, jako hodnotíte zápas?
Konečně se nám povedl zápas. Předtím jsme měli takovou sérii horších a nevyrovnaných zápasů. Dnes si každý plnil všechno do posledního detailu. Všichni pak viděli, že to neslo ovoce. Bylo jedno, jestli na ledě byla první formace, nebo čtvrtá. Dodržovali jsme systém, který jsme si nastavili. Všechno navíc kryl Marek Schwarz, který nás opět podržel, ale to on dělá každý zápas.

V Klagenfurtu jste neskórovali, dnes se to povedlo hned třikrát. Co se změnilo mezi těmi duely?
Nic. V Klagenfurtu jsme měli šance, ale nedávali jsme branky. Co si pamatuju, tak jen naše formace měla v tom venkovním zápase dvě gólovky, ale nedali jsme je. Některé byly i do prázdné brány. V tom směru jsme tedy nic nezměnili, akorát nám dnes padly góly, které venku za gólmana nepropadly.

Klagenfurt obtočil gólmana. Vnímá to útočník na ledě?
Myslím si, že to nemá žádný vliv. Třeba se jen podíváte, jestli nechytá v opačném gardu. Podle mě to ale nehraje žádnou roli. Hrajeme s velmi dobrými celky. Jejich gólmani jsou vyrovnaní.

Čeká vás tradiční náročný vánoční program. Jak se těšíte vy osobně?
Já jsem zastáncem toho, že radši hraju zápasy, než abych trénoval. Člověk dělá hokej kvůli zápasům. Navíc jsme fyzicky velmi dobře připravení, takže není potřeba se něčeho bát. S Villachem musíme potvrdit tříbodovou výhru. Jdeme od zápasu k zápasu. Hrajeme teď třikrát doma, což je super. Bavil jsem se s klukama v kabině, že prý minulé roky jim to vyšlo tak, že museli přes svátky cestovat venku. To je určitě příjemnější, když tady máte rodiny a můžete prožít takovou tu pohodu. Ale jak říkám. Zvedli jsme si trochu sebevědomí, ale musíme v dnešním zápase pokračovat i příště. Troufnu si říct, že proti Klagenfurtu jsme v úterý podali téměř bezchybný výkon.