Vyzrají tentokrát Orli na Graz?

ČT 1. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Znojemské Orly čeká další soupeř. Soupeř, se kterým se Jihomoravanům nepodařilo vyhrát ještě ani jednou, Moser Medical Graz99ers. Oba týmy mají za sebou nepříliš povedené zápasy, a proto budou chtít bezpochyby skórovat a obohatit svá bodová konta o další přírůstek. Souboj tabulkových sousedů začne v pátek v 19:15. Přijďte podpořit své favority!

Představení soupeře

Moser Medical Graz99ers se s počtem devatenácti bodů ze třiadvaceti zápasů drží na 9. příčce ligové tabulky. V posledním, pátečním zápase utržil tým kanadského trenéra Maria Richera pětigólový debakl od svého tabulkového souseda, EC Rekord-Fenster VSV, přičemž sám v tomto utkání neskóroval ani jednou. Tři dny předtím Graz nestačil na Vídeň, které podlehl až po samostatných nájezdech 2:3. Naopak proti Medvědům ze Záhřebu, kteří zavítali do druhého největšího města Rakouska se mu dařilo, soupeře poslal domů bez jediného bodu po výhře 5:3.

Nejproduktivnějším hráčem Grazu je kanadský útočník Brett Lysak, který se s celkovým počtem třiceti bodů objevuje i na druhé příčce ligové produktivity. Sympaticky se projevuje i Čech ve službách Grazu, Zdeněk Blatný, který si šestnácti asistencemi a dvanácti góly zajistil druhé místo v klubových statistikách. Třetici nejúspěšnějších uzavírá opět cizinec, Kanaďan Dustin Van Ballegooie. Tento obránce prožívá v barvách Moser Medical Graz99ers svoji premiérovou sezónu a prozatím stihl nastřádat devatenáct bodů (6 + 13).

Funkci jedničky mezi tyčemi plní teprve jednadvacetiletý Fabian Weinhandl, úspěšnost jeho zákroků se pohybuje kolem 90%. Přesto se v posledním zápase postavil do brány zkušenější Frédéric Cloutier.

Orli se s Grazem utkali již dvakrát a v obou případech byli šťastnější právě hráči Moser Medical. V prvním zápase si Znojmo z Rakouska odvezlo drtivou porážku 1:7, ve druhém bylo hostitelem jihomoravské město. Zde si soupeř vystřílel vítězství 3:0. Na straně protihráčů se blýskl Brett Lysak, který během šedesáti minut skóroval dvakrát. Z domácích hráčů svým výkonem naopak vyčníval brankář Filip Landsman.

Z kabiny Orlů

⇒ Peter Pucher vstřelil v zápase s Vídní jediný znojemský gól

Poslední tři zápasy nebyly zrovna podle představ znojemských hráčů, ani v jednom z nich totiž bodově neuspěli. Naposledy dostali lekci z efektivity od Vídně, které před zraky televizních kamer po šedesáti minutách podlehli 1:4. Jediným střelcem v orlím dresu byl Peter Pucher, jehož šťastná trefa zajistila Znojmu alespoň čestný gól.

Tento slovenský útočník patří mezi nejproduktivnější hráče jihomoravského celku. Ve dvaadvaceti duelech stihl nasbírat patnáct bodů za šest gólů a devět asistencí. Stejné množství branek i asistencí má také Adam Havlík. Mezi obránci vyčnívají jména Lubomíra Štacha a Antonína Bořuty. První jmenovaný je majitelem jedenácti bodů (3 + 8), zatímco muž s číslem 15 na zádech prozatím nastřádal bodů osm (1 + 7).

Podíváme-li se na statistiky brankářů, zjistíme, že i zde je to velmi vyrovnané. Ondřej Kacetl strávil v brance patnáct zápasů, jeho úspěšnost je 88,01% a 3,98 branek na zápas. O něco lépe je na tom Filip Landsman, který se může pyšnit úspěšností 89,86%, třemi obdrženými góly za zápas a dvěma čistými konty. Do pátečního zápasu se jako jednička postaví Ondřej Kacetl.

Trenéři však nemohou počítat s Petrem Kankem, Tomášem Komínkem a Janem Šedou, kteří jsou zranění.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Peter Gebei (HUN), Christian Potocan (AUT)
Čároví: Marton Nemeth (HUN), Stefan Siegel (AUT)

Sestavy z posledního utkání

Orli Znojmo: Kacetl – Bořuta, Škadra, Pláněk, Štach, Hájek, Vosátko, Hranáč, Stehlík – Beroun, Haman, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Jarůšek, Bartoš, Trojan – Říha, Videlka, Kanko.

Moser Medical Graz99ers: Cloutier – Jarret, Short, Van Ballegooie, Bisaillon, Lembacher, Peicha, Reinthaler, Klimbacher – Dahlman, Lysak, Blatný, Lefebvre, Iberer, Ganahl, Busque, Maier, Dinhopel, Lange, Moderer, Wilfan.

Další zápasy 27. kola

EHC LIWEST Black Wings Linz - EC REKORD-Fenster VSV