Z orlí perspektivy: 1. přípravný zápas ZNO - PCE

PO 1. 8. 2005
Z n o j m o - Vždy přibližně v polovině letních prázdnin se fanoušci ledního hokeje opět začínají scházet na zimním stadionu, aby se v jeho prostorách nejen zchladili, ale také zhlédli první přípravné utkání svých oblíbenců. Nejinak tomu bude 2. srpna ve Znojmě, kde se domácí Orli střetnou s mistrovským celkem Pardubic. Rovněž pro Východočechy to bude první ostrá zkouška, při níž se představí všechny nové posily obou týmů, prostor dostanou i talentovaní mladíci. Právě letní přátelské duely napoví, do jaké míry jsou hráči na nový ročník extraligy připraveni, a zároveň poslouží k sehrání jednotlivých formací. Zápas začíná v 17.30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Moeller Parudubice

Tým Moelleru se v uplynulé sezóně neuvěřitelně dostal z úvodní krize, po výměně trenérů stoupal tabulkou nahoru a nakonec skončil třetí po základní části. V play-off to ale rovněž neměl jednoduché. Nejprve se mu na sedm zápasů postavilo do cesty Kladno, o dva méně potřeboval v sérii s Libercem. Finále však vyhráli naprosto suverénním způsobem 4:0. Na úspěchu, na nějž v Pardubicích čekali šestnáct let, se velkou měrou podíleli hráči z NHL a slovenský brankář Lašák.
Právě zámořská soutěž je pro klub trochu strašákem. Po podepsání nové kolektivní smlouvy mají týmy z NHL možnost si do 15. srpna vybrat jakéhokoliv hráče z Evropy. Vedení tak pro tyto případy bude chtít získat ještě několik posil.

Změny v kádru:

Přišli:
Robert Kántor (Tappara Tampere, FIN), Martin Vágner (Acadie-Bathurst, QMJHL)
Jan Čaloun (Litvínov), Peter Klouda (Zvolen, SVK)

Odešli:
Jaroslav Kameš (Beroun)
Michal Rozsíval (návrat do NHL), Tomáš Pácal (Třinec), Michael Vyhlídal (Třinec)
Milan Hejduk (návrat do NHL), Jan Bulis (návrat do NHL), Aleš Hemský (návrat do NHL), Jiří Dopita (Znojmo), Tomáš Divíšek (Slavia Praha), Ľubomír Pištek (Vítkovice)

Zranění, nemoci: -

Předpokládaná sestava: Lašák (Hylák) - Snopek, Kolář II, Kántor, Čáslava, Linhart, Novotný, Havíř, Suchý, Vágner, Mudroch - Čaloun, Blažek, Korhoň, Rolínek, Mikeska, Kolář, Šeda, Koukal, Průcha, P. Sýkora, Klouda, Tvrdík, Vávra, Cetkovský, Procházka

Trenéři: Vladimír Martinec, Jiří Šejba

Předchozí zápasy: -

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: -

Nejlepší střelec: -

Nejlepší nahrávač: -

Nejtrestanější hráč: -

Statistiky brankářů: -

HC Znojemští orli

Znojmo loni porazilo Pardubice pouze jednou, shodou okolností s nimi odehrálo i svůj poslední zápas sezóny, který se musel o den posunout kvůli chřipkové epidemii Perníkářů. Orli k duelu museli nastoupit s nezkušenou juniorskou dvojicí brankářů.
Vedení Znojemských orlů po ne příliš vydařené sezóně razantně obměnilo hráčský kádr, který pod vedením trenérské dvojice Hořava – Votruba absolvoval nejprve suchou přípravu v tělocvičně, posilovně, na kolech i na speciální palubovce, která dočasně nahradila ledovou plochu v Hostan areně. Poté dostali hráči třítýdenní dovolenou a se znovu setkali už na ledě. Zvláštní příchuť bude mít toto utkání pro bývalého kapitána hostí Jiřího Dopitu.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín) Jonas Lennartsson (Cortina, ITA)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Vítkovice – návrat z host. / návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Zlín - návrat z host.), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?), Miroslav Barus (?)

Zranění, nemoci: Erat - po operaci nohy, Trvaj - lehčí zdravotní indispozice

Předpokládaná sestava: Hårstad-Evjen (Müller) - Bičánek, Lennartsson, Čakajík, Heš, Mojžíš, Němeček, Jareš, Chvátal, Šmach – Plášek, Pucher, Uram , Chlubna, Dopita, Selinger, Erat, Ludvík, Ondřej, Beroun, Haman, Mikulík, Tatarčík, Vaškovič, Jaskula

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: -