Z orlí perspektivy: 2. přípravný zápas CHK - ZNO

ST 3. 8. 2005
Z n o j m o - Ve čtvrtek 4. srpna zajíždějí Znojemští orli ke svému druhému přátelskému utkání do Přerova, kde se však nestřetnou s místním týmem, ale s loni devátým celkem ruské Superligy, Chimikem Voskresensk. Tým vedený zatím pouze českou dvojicí trenérů, Milošem Říhou a Janem Zachrlou, je na Moravě na soustředění, během něhož odehraje celkem pět zápasů. Se Znojmem to bude již čtvrtý v pořadí, tím posledním bude souboj se slovenským mistrem, Slovanem Bratislava, což je Říhův bývalý zaměstnavatel.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Chimik Voskresensk

Chimik se bude v nové sezóně stěhovat z Voskresensku do Mytišči poblíž Moskvy, kde vyroste nová moderní aréna. Do klubu přestoupili v rámci ligy tři češti hráči, gólman Salfický a obránci Píša s Hejdou. V dresu Sparty kdysi působil útočník Potajčuk, ve Vítkovicích Prokopjev s Čerbajevem a obránce Antipin v Českých Budějovicích. Asi největší hvězdou mužstva je křídelník Zelepukin, jenž dlouhá léta hrával v NHL a může se pyšnit svým jménem vyrytým na Stanleyově poháru. Další posilou by mohl být i útočník Kamenskij, vedení ještě usiluje o jednoho zadáka.

Změny v kádru (pouze Češi):

Přišli:
Dušan Salfický (Čerepovec, RUS)
Aleš Píša (Čerepovec, RUS), Jan Hejda (CSKA Moskva, RUS)

Odešli:
Kamil Piroš (Nižněkamsk, RUS)

Zranění, nemoci: ?

Předpokládaná sestava: Jegorov (Salfický) – Píša, Antipin, Ježov, Panov, Semin, Blochin, Kosmačov, Hejda, Kotov – Pronin, Jepančincev, Leščov - Škotov, Krikunov, Zelepukin - Čerbajev, Potajčuk, Prokopjev – Gluchov, Bernikov, Archipov – Makarov, Tunik, Bikinajev

Trenéři: Miloš Říha, Jan Zachrla, (Vladimir Kapulovskij?)

Předchozí zápasy: CHK-VSE 8:4, OLO-CHK 1:1, ZLN-CHK 2:2

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: ?

Nejlepší střelec: ?

Nejlepší nahrávač: ?

Nejtrestanější hráč: ?

Statistiky brankářů: Jegorov – 1 zápas, 1.00, ???.?? %; Salfický – 2 zápasy, 3.00, ???.?? %

HC Znojemští orli

I bez tří velkých opor týmu, brankáře Trvaje, obránce Bičánka a útočníka Urama, zvládli Znojemští orli svou první předsezónní prověrku na výbornou. Poměrně hladce zdolali úřadujícího mistra z Pardubic 5:0. Ve skvělé formě se předvedl norský gólman Hårstad-Evjen, který nepustil za svá záda ani jeden puk, dále střelec dvou branek Ludvík a také matador Dopita. Jak řekl trenér Hořava, všichni hráči nastoupili k zápasu s vervou, přičemž jejich cílem v letní přípravě je probojovat se do základní sestavy.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín) Jonas Lennartsson (Cortina, ITA)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Vítkovice – návrat z host. / návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Zlín - návrat z host.), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?), Miroslav Barus (?)

Zranění, nemoci: Erat - po operaci nohy, Trvaj - lehčí zdravotní indispozice

Předpokládaná sestava: Hårstad-Evjen (Müller) – Bičánek, Lennartsson, Mojžíš, Heš, Čakajík, Němeček, Jareš, Šmach, Chvátal – Chlubna, Dopita, Selingr – Plášek, Ludvík, Ondřej – Mikulík, Pucher, Uram – Beroun, Tatarčík, Vaškovič – Haman, Jaskula

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: ZNO-PCE 5:0