Z orlí perspektivy: 28. kolo KVA – ZNO

SO 26. 11. 2005
Z n o j m o - Orlům vydržela vítězná nálada pouze jedno utkání. V pátek prohráli na ledě Zlína 2:5 a na své páté příčce se drží opravdu jen „zobáky drápy“. Celky z nižších pater tabulky se začínají dotahovat na postupovou osmičku, jedním takovým je i mužstvo Energie Karlovy Vary. Právě s ním se Znojmo v neděli od 17.30 utká na západě Čech o body a o udržení pozice.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Energie Karlovy Vary

Energetici poslední souboj rovněž prohráli; na ledě Pardubic obdrželi čtyřgólovou nadílku a sami soupeři „darovali“ pouze jednu trefu. Tím skončila jejich sedmizápasová bodová série a navíc to znamenalo pokles na desáté místo, na němž mají 35 bodů. Na výhru čekají Karlovarští už čtyři kola. Z klubu nedávno odešel do Německa brankář Čechmánek, který se stal nečekaně dvojkou za mladým Mensatorem. Místo něj do lázeňského města zamířil bývalý gólman Orlů Přikryl.

Změny v kádru:

Přišli:
Petr Přikryl (Mladá Boleslav)
Pavel Selingr (Znojmo – host.), Zdeněk Pavelek (Třinec)

Odešli:
Roman Čechmánek (Hamburg, GER)
Jakub Kraus (Znojmo – host.), Tomáš Vak (České Budějovice), Radim Kucharczyk (Kladno – host.)

Zranění, nemoci: Řezníček, A. Nedorost - ?

Předpokládaná sestava: Mensator (Přikryl) - Ptáček, Duben, Němec, Krajíček, J. Polák, Ustrnul, Macholda - M. Dvořák, Hurtaj, Pavelek – Milan Procházka, Alinč, Selingr - Skuhravý, Petr Kumstát, Košťál - Tvrdek, Pech, Bednařík

Trenéři: Zdeněk Venera, Václav Baďouček, Pavel Kněžický

HC Znojemští orli

Znojmu vstup do druhé poloviny soutěže nevyšel, o nápravu se bude snažit proti Varům, s nimiž letos zatím jednou remizovalo a jedenkrát prohrálo v prodloužení. Ve Zlíně se na soupisce objevil mladý obránce Švrček, který hraje střídavě v prvoligovém Prostějově a druholigovém Přerově, kde se potkal s brankářem Hårstad-Evjenem. Trenérům schází pouze zranění Beroun a Chvátal, Tatarčík vypomáhá Třebíči, Varakas i se Šmachem Olomouci, Vaškovič se odtud přesunul do Prostějova.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, Čakajík, Mojžíš, Šmach, Švrček - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek - Vaškovič, Petrakov, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Karlovy Vary ZNOJMO KARLOVY VARY
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM
Nejproduktivnější hráč Pucher 25 8+8 Alinč 25 8+8
Nejlepší střelec Pucher 25 8+8 Alinč 25 8+8
Nejlepší nahrávač Uram 26 4+10 Skuhravý 27 4+10