Z orlí perspektivy: 3. kolo ZNO – SLA

PO 12. 9. 2005
Z n o j m o - Podruhé v sezóně se domácímu publiku představí Znojemští orli, kteří v úterý od 17.30 hod. přivítají v Hostan aréně mužstvo Slavie Praha. Po remíze 0:0 proti Energetikům se Znojmáci posunuli na třetí příčku tabulky za prozatím suverénní Bílé Tygry a právě celek z hlavního města. Ten odstartoval extraligu podobně jako Orli, jednou remízou a jednou výhrou, pouze lepší skóre ho řadí na druhou pozici. Nedělní drtivé vítězství 5:1 nad Kladnem dává na vědomí, že i letos bude Slavia silným týmem.

HC Slavia Praha

Mančaft vedený dvěma trenéry úřadujících mistrů světa, Vladimírem Růžičkou a Ondřejem Weissmannem, si do sezóny 2005-06 klade nejvyšší cíle. Slávisté si v loňském play-off vylámali zuby hned v první sérii na Liberci, který se zdá být i letos černým koněm soutěže. Sešívaní by však chtěli svůj nezdar napravit a navázat na úspěšný ročník 2002-03, kdy slavili mistrovský titul, i na sezónu následující, v níž hráli finále se Zlínem. Z kádru odešly hvězdy z NHL, jejichž posty se pokusí zaujmout nové posily, zejména útočníci Bednář, Divíšek nebo Duda, zůstávají zkušení harcovníci Beránek, Vlasák či Sup. V bráně by měl být jedničkou Franěk, záda mu kryje o sedm let mladší Hronek. Příprava se Pražanům vydařila přibližně z poloviny, šest zápasů vyhráli, čtyři prohráli.

Změny v kádru:

Přišli:
Lukáš Hronek (Jihlava – návrat z host.)
Jaroslav Bednář (Omsk, RUS), Tomáš Divíšek (Pardubice), Lukáš Havel (Litvínov), Radek Duda (Plzeň – návrat z host.), Roman Červenka (Hr. Králové – návrat z host.)

Odešli:
Lukáš Musil (Kladno – host.), Zdeněk Šmíd (?)
Jaroslav Špaček (Columbus - návrat do NHL), Jakub Šulc (Chomutov – host.), Petr Braniš, Ondřej Staněk (oba Mladá Boleslav – host.)
Jozef Stümpel (Florida - návrat do NHL), Žigmund Pálffy (Pittsburgh - návrat do NHL), Josef Vašíček (Carolina - návrat do NHL), Aleš Krátoška (Č. Budějovice), Milan Kopecký (Č. Budějovice – host.), Milan Antoš (Ústí nad Labem), Petr Jaroš (Mladá Boleslav), Patrik Martinec (Anyang Halla, KOR)

Zranění, nemoci: Graňák – bolesti hlavy

Předpokládaná sestava: Franěk (Hronek) - Kadlec, Pojkar, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Kolařík - Duda, Beránek, Tomica - D. Hruška, Divíšek, Bednář - L. Havel, Vlasák, Sup - Vondrka, Sobotka, Dlouhý

Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann, Jiří Kalous

HC Znojemští orli

Gólman Trvaj už 125 minut drží neprůstřelnost a na konto si proti Karlovým Varům připsal druhý shut out. Po dvou utkáních poprávu figuruje na prvním místě v hodnocení brankářů, neboť musel pochytat dosud nejvíce střel ze všech – 79. Obranné hradby zatím také odolávají náporu soupeřů, i když nutno podotknout, že několikrát už před znojemskou brankou hořelo. Starosti však trenérům může dělat spíše střelecká (ne)efektivita orlích útočníků. Průměr jeden gól na zápas je poměrně málo, proti Slavii by to na body stačit nemuselo. Na marodce dále zůstávají Jareš a Erat, jinak je tým kompletní.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Martin Ambruz (?), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (?)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Heš, Chvátal, Šmach, Varakas - Mikulík, Pucher, Uram – Plášek, Dopita, Ludvík – Chlubna, Haman, Ondřej – Beroun, Tatarčík, Selingr

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO SLAVIA PRAHA
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
3. 2 1 0 1 0 0 2:0 4 2. 2 1 0 1 0 0 6:2 4
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
ZLN-ZNO 3:4 ZNO-ZLN 2:0 KVA-ZNO 0:0p KLA-SLA 4:1 VSE-SLA 1:1p SLA-KLA 5:1
Podrobný přehled vzájemných zápasů