Z orlí perspektivy: 43. kolo ZNO – VIT

NE 22. 1. 2006
Z n o j m o - K úternímu extraligovému duelu na domácím hřišti si Znojemští orli „pozvali“ mužstvo Vítkovic, které v současné době uzavírá první čtyřku aspirantů na play-off. Severomoravané si tuto výhodnou výchozí pozici pro vyřazovací boje chtějí přinejmenším udržet, přičemž na třetí Zlín, který v minulém kole porazili 4:0, ztrácejí pouhé tři body a na páté Pardubice a šesté Znojmo mají šestibodový náskok. Orli v novém roce zatím nepřetržitě bodují, naposledy smetli z ledu domácí Slavii 5:1. Utkání proti Vítkovicím začíná v Hostan aréně v 17.30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Vítkovice Steel

Vítkovičtí přesvědčivým vítězstvím nad týmem Hamé napravili své výpadky z poslední doby, kdy prohráli tři utkání v řadě. Se Znojmem letos zatím mají po třech vzájemných zápasech vyrovnanou bilanci – jedno vítězství (5:2), remízu (1:1 po pr.) a prohru (2:4). V lednu z klubu odešel dlouholetý člen modro-bílé party, Ivan Padělek, který se přesunul do sousedního Třince. Oporou v bráně je gólman Pinc, jeho náhradníkem je bývalý Orel Kameš, v první obranné dvojici nastupuje zadák Kuboš, který hrál loni také na jihu Moravy. Až na Philippa by měl být ostravský celek kompletní.

Změny v kádru:

Přišli:
Stanislav Jasečko (Zvolen, SVK)

Odešli:
Michal Mařík (Mladá Boleslav – host.)
Marek Černošek (Sparta Praha – host.), Lukáš Chmelíř (Vsetín / Třinec – host.)
Ľubomír Pištek (Zlín / Třinec), Ivan Padělek (Třinec)

Zranění, nemoci: Philipp – třísla

Předpokládaná sestava: Pinc (Kameš) - Kuboš, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, R. Polák, Dresler - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, Káňa, Tomášek

Trenéři: Vladimír Vůjtek st., Miloš Holaň

HC Znojemští orli

Svěřencům trenérů Hořavy a Votruby v souboji s lídrem tabulky vyšlo vše, na co sáhli a podali jeden ze svých nejlepších výkonů v této sezóně. V posledních dvou zápasech se jim dařilo využívat i přesilovky, a tak společně se zlepšenou střeleckou efektivitou vykročili tím správným směrem ke svému setrvání v elitní osmě. Vrásky na čele může koučům dělat pouze absence Mikulíka, který se přidal k dlouhodobě zraněnému Chvátalovi. Znojmo tak hraje jen na tři pětky, tato strategie mu však zatím vychází. V Praze se na soupisce proti Slavii objevil junior Tomáš Hadrava, na doplnění kádru nějakou novou posilou už zbývá pouze několik dní, než skončí přestupové období.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach, Heš, Švrček - Ludvík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Plášek - Beroun

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO VÍTKOVICE
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
6. 42 17 1 8 3 13 88:88 64 4. 42 20 2 6 0 14 120:95 70