Z orlí perspektivy: 44. kolo LIB – ZNO

PÁ 27. 1. 2006
Z n o j m o - Zatímco dvanáct extraligových týmů odehrálo své 44. kolo základní části již v pátek, Znojemští orli a liberečtí Bílí Tygři si na svůj letošní čtvrtý vzájemný duel musí počkat až do soboty. Před zraky fanoušků a objektivy televizních kamer se od 17.00 hod. utkají v Tipsport Areně ve městě pod Ještědem. Aktuálně druhý Liberec se bude chtít přiblížit Slavii a uniknout Zlínu, Znojmu dýchají na záda Sparta a České Budějovice a zároveň má možnost vystřídat na páté příčce Pardubice, které prohrály s posledním Vsetínem 2:5.

Bílí Tygři Liberec

Tygři druhý rok po sobě prožívají vydařenou sezónu, na domácím hřišti ještě nepoznali přemožitele. V poslední době jsou však jejich výsledky „střídavě oblačné“. V novém roce zatím třikrát vyhráli a utrpěli stejný počet porážek, z toho jednu v prodloužení. S Orly mají letos aktivní bilanci, po prohře 2:3 v nastaveném čase přišly v dalších fázích sezóny dvě vítězství (4:1 a 5:2). Do sestavy už by se po zranění měla vrátit brankářská jednička Hnilička, stejně jako útočník Šachl a obránce Derner.

Změny v kádru:

Přišli:
Martin Hlavačka (Sparta Praha)

Odešli:
Angel Nikolov (Sparta Praha)
Václav Novák (Omsk, RUS – host.)

Zranění, nemoci: Hlavačka – otřes mozku, Ovčačík – zlomená klíční kost, Plodek – zlomený kotník, Tomajko - ?

Předpokládaná sestava: Hnilička (Falta) - J. Moravec, Jiruš, Richter, Krstev, Jiří Hanzlík, Rýgl, Holub, Derner -Vaic, Podkonický, Šachl - P. Rozsíval, Rataj, Čermák - Klimenta, Pabiška, S. Procházka - Vampola, Víšek

Trenéři: Josef Paleček, Karel Dvořák, Miroslav Kapoun

HC Znojemští orli

Orli v uplynulém zápase dokázali zvrátit nepříznivý stav proti Vítkovicím a vybojovat důležitý bod za remízu 2:2. Podařilo se jim tak bodovat už pošesté v řadě. V touze po účasti v play-off jejich výkony stoupají, zlepšila se střelba a využívání početních výhod. Na sever Čech nemohou trenéři stále vzít Mikulíka, jinak je tým v podstatě kompletní. Bude Znojmo prvním mužstvem, které si v této sezóně z tygřího ledu odveze více než jeden bod?

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach, Heš, Švrček - Beroun, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek - Kraus, Říha

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Liberec ZNOJMO LIBEREC