Z orlí perspektivy: 7. kolo ZNO – TRI

SO 24. 9. 2005
Z n o j m o - Celý dlouhý týden musí příznivci znojemského hokeje čekat na další domácí utkání. V neděli od 17.30 hod. se v Hostan aréně střetnou Orli s třineckými Oceláři. Ti mají v nohou sobotní televizní utkání se Spartou, kterou bojovným výkonem přehráli 5:4. S devíti body jim patří šesté místo, z něhož při rovnosti bodů, ale díky lepšímu skóre odsunuli právě Znojmo. To si v pátek nevídaným rekordním nástupem do zápasu s Litvínovem zajistilo první výhru na hřišti soupeře v této sezóně, která ho vyhoupla zpět do elitní osmičky.

HC Oceláři Třinec

S Třincem už se Znojemští potkali v přípravě a severomoravský tým porazili na svém ledě 5:4 na samostatné nájezdy. Mužstvu s ambicemi na postup do play-off se zatím v novém ročníku extraligy vcelku daří. Nahradit bývalého kapitána Krále i další skvělé hráče není jednoduché, ale z poloviny přebudovaný kádr se již začíná zahřívat na optimální teplotu. Při zdravotní indispozici brankářské jedničky Biegla je oporou mezi tyčemi jeho náhradník Vojtek.

Změny v kádru:

Přišli:
Tomáš Frolo (Vsetín), Radim Tesařík (Zlín), Jan Výtisk (Sparta), Michael Vyhlídal, Tomáš Pácal (oba Pardubice), Vlastimil Kroupa (Litvínov), David Kudělka (Bakersfield, ECHL)
Jaroslav Kudrna (Plzeň), Jan Peterek (Vítkovice – návrat z host.), Václav Pletka (Č. Budějovice), Roman Tomas (Poprad, SVK), Rudolf Huna (Lipt. Mikuláš, SVK), Andrej Petrakov (Nižnyj Tagil, RUS), Marcin Kolusz (Nowy Targ, POL)

Odešli:
Vlastimil Lakosil (Prostějov – host.) Filip Štefanka (Vsetín), Jiří Malinský (Zlín), Tomáš Houdek (Zlín), Peter Podhradský (Žilina, SVK), Miroslav Ďurák (Bratiskava, SVK), Martin Čakajík (Znojmo – host.=>přestup), Aleš Křetínský (Znojmo / Skalica, SVK)
Richard Král, Marek Melenovský (oba Zlín), Petr Míka (Bratislava, SVK), Pavel Janků (?)

Neuspěli v přípravě:
Ville Varakas (Znojmo), Cory Stillman (?)

Zranění, nemoci: Biegl – zranění ?

Předpokládaná sestava: Vojtek (Daneček) - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Kudělka, Hunkes, Pácal - Tomas, Skořepa, Pletka – Jar. Kudrna, Peterek, Hašek - Huna, Petrakov, Vítek - Martynek, Polanský, Zbořil

Trenéři: Jan Neliba, Aleš Mach

HC Znojemští orli

Orlům dvě výhry v řadě zvedly sebevědomí i náladu, stále se jim ovšem příliš nevede střelecky. Zatím nedokázali v jednom zápase vsítit více než dva góly, nepočítáme-li vítěznou branku v prodloužení nad Libercem. Nedaří se jim ani přesilové hry. Mančaft je navíc oslaben o nemocné hráče Dopitu, Mojžíše a Šmacha, k dispozici pořád ještě není Erat.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav / Prostějov – host.), Zdeněk Blatný (Boston - návrat do NHL), Martin Ambruz (?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (Mladá Boleslav)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) – Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš Heš, Chvátal, Varakas - Mikulík, Pucher, Uram – Chlubna, Ludvík, Ondřej – Beroun, Haman, Plášek – Selingr, Tatarčík, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO TŘINEC
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
7. 6 2 1 1 0 2 11:13 9 6. 6 2 1 1 0 2 19:21 9
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
VIT-ZNO 5:2 ZNO-LIB 3:2p LIT-ZNO 1:2 LIT-TRI 5:6p KLA-TRI 4:1 TRI-SPA 5:4
Podrobný přehled vzájemných zápasů