Z orlí perspektivy: 8. přípravný zápas ZNO - TRI

ČT 25. 8. 2005
Z n o j m o - Znojemští orli ukázali, že neumí proměňovat samostatné nájezdy. Jediným hráčem, kterému se to daří pravidelně, je Pucher. Ve čtyřech přípravných zápasech, kdy byly po nerozhodném stavu dohodnuty nájezdy, své čtyři pokusy zužitkoval, pouze jednou to však znamenalo rozhodující branku. V pátek 26. srpna přijedou do Znojma třinečtí Oceláři, aby v posledním domácím přátelském utkání změřili s Orly své síly. Bude to pro ně již čtrnáctý zápas z celkového počtu šestnácti naplánovaných, který v Hostan aréně začíná tradičně v 17.30 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Oceláři Třinec

Velký počet přípravných duelů Severomoravanů mají na svědomí i dva turnaje na Slovensku, přičemž v Liptovském Mikuláši vybojovalo mužstvo první místo. Pro novou sezónu se manažerům podařilo vybudovat vcelku silný tým, takže by se nemusela opakovat loňská třináctá příčka. Jistotou v brance by měli být oba gólmani, zkušený Biegl a o deset let mladší Vojtek. Útočné řady však přišly o svou dlouholetou ikonu, Richarda Krále a několik dalších výtečných forvardů a zadáků. V přípravě měli trenéři celkem šest zahraničních posil, ovšem kvůli limitu tří cizinců v týmu museli klub opustit mladý Kanaďan Stillman, Fin Varakas, jenž uspěl na testech ve Znojmě, a Polák Kolusz, který pravděpodobně zamíří na farmu Třince – do kádru nováčka 1. ligy, Jestřábů z Prostějova.

Změny v kádru:

Přišli:
Tomáš Frolo (Vsetín), Radim Tesařík (Zlín), Jan Výtisk (Sparta), Michael Vyhlídal, Tomáš Pácal (oba Pardubice), Vlastimil Kroupa (Litvínov)
Jaroslav Kudrna (Plzeň), Jan Peterek (Vítkovice – návrat z host.), Václav Pletka (Č. Budějovice), Roman Tomas (Poprad, SVK), Rudolf Huna (Lipt. Mikuláš, SVK), Andrej Petrakov (Nižnyj Tagil, RUS)

Odešli:
Vlastimil Lakosil (Prostějov – host.)
Ville Varakas (Znojmo), Cory Stillman (?), Marcin Kolusz (Prostějov – host.?), Filip Štefanka (Vsetín), Jiří Malinský (Zlín), Tomáš Houdek (Zlín), Peter Podhradský (Žilina, SVK), Miroslav Ďurák (Bratiskava, SVK), Martin Čakajík (Znojmo – host.=>přestup), Aleš Křetínský (Znojmo / Skalica, SVK)
Richard Král, Marek Melenovský (oba Zlín), Petr Míka (Bratislava, SVK), Pavel Janků (?)

Zranění, nemoci: -

Předpokládaná sestava: Biegl (Vojtek) - Tesařík, Výtisk, Frolo, Vyhlídal, Pácal, Hunkes, Všetečka, Kroupa - Pletka, Peterek, Hašek - Tomas, Petrakov, Huna - Martynek, Bordowski, Zbořil - Vítek, Polanský, Kudrna - Pavelek

Trenéři: Jan Neliba, Pavel Marek, Aleš Mach

Předchozí zápasy: HAV-TRI 2:4, TRI-HAV 3:3, LMI-TRI 2:6, KOS-TRI 1:3, POP-TRI 1:4, NIT-TRI 2:2, TRN-TRI 3:1 (s.n. 1:3), KOS-TRI 1:2, ZVO-TRI 4:2, OLO-TRI 0:7, TRI-MAR 3:1, PRO-TRI 4:7, TRI-NIT 4:1

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: ?

Nejlepší střelec: J. Kudrna - ? zápasů, 8 gólů

Nejlepší nahrávač: ?

Nejtrestanější hráč: ?

Statistiky brankářů: Biegl – ? zápasů, ?.??, ??.?? %; Vojtek – ? zápasů, ?.??, ??.?? %

HC Znojemští orli

Orli zatím trochu tápou i v obranné hře, v přesilovkách, přesných přihrávkách a zakončeních. Do sestavy se proti Plzni vrátil ostrostřelec Uram a hned zaznamenal gól a asistenci. Dopita sice trénuje, objevil se dokonce i na rozbruslení, ale do zápasu nakonec nezasáhl. V pátek ale může být vše jinak. Otazník visí nad Pláškem, Erat ještě zřejmě nějakou dobu bude své spoluhráče podporovat v civilu z lavičky. Utkání s Třincem pravděpodobně opět vynechá obránce Chvátal, kterého si možná pro páteční horácké derby vypůjčí Jihlava, jeho kolegové Šmach s Varakasem asi pojedou do Hradce Králové, kde budou hájit barvy hostující Olomouce.

Změny v kádru:

Přišli:
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR), Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Martin Ambruz (Vsetín), Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav), Zdeněk Blatný (návrat do NHL?)

Zranění, nemoci: Erat – po operaci kolena, Dopita – nastřelený kotník, Plášek – natažený kyčelní sval

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Jareš, Heš - Mikulík, Pucher, Uram - Chlubna, Haman, Ondřej - Beroun, Ludvík, Selingr - Vaškovič, Tatarčík

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

Předchozí zápasy: ZNO-PCE 5:0, CHK-ZNO 0:1 po s.n., ZNO-SPA 2:3 po s.n., SPA-ZNO 4:1, CEB-ZNO 4:0, ZNO-ITA 2:3 po s.n., ZNO-PLZ 2:3 po s.n.

Postavení v tabulce: -

Nejproduktivnější hráč: Ludvík – 7 zápasů, 4+0; Mojžíš – 7 zápasů, 1+3

Nejlepší střelec: Ludvík – 7 zápasů, 4+0

Nejlepší nahrávač: Mojžíš – 7 zápasů, 1+3