Z orlí perspektivy: 9. kolo ZNO – SPA

ČT 29. 9. 2005
Z n o j m o - Znojmo se šťastnou úterní výhrou nad Vsetínem posunulo znovu o příčku výš, průběžné čtvrté místo mu zajišťuje dosud získaných 15 bodů z osmi zápasů. Pod sebou Orli nechávají i svého dalšího soupeře, Spartu Praha, se kterou se utkají v pátek od 17.30 ve svém domácím hokejovém stánku. I když jsou Pražané jedním z nejvíce střílejících týmů, poslední tři utkání jim nevyšla zrovna podle představ a klesli až na šestou pozici v tabulce.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Sparta Praha

Sparta rozhodně patří k favoritům soutěže a při pohledu na její kádr i předchozí dobré výsledky může být jedním z adeptů na mistrovský titul. Na tento post však letos bude velká tlačenice, zálusk na pohár pro vítěze play-off si dělá hned několik týmů, včetně Slavie, Pardubic nebo Zlína. Orli se s celkem z hlavního města dvakrát utkali v letošní předsezónní přípravě a z obou duelů si odnesli porážku. Vedení ještě před začátkem extraligy sehnalo několik nových posil do útoku, nedávnou čerstvou akvizicí je obránce Černošek. V útočných řadách došlo také ke změně. Po dohodě s plzeňským klubem odešel na západ Čech Jiří Zelenka, výměnou za něj přišel Petr Havelka.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Marek Černošek (Vítkovice – host.), Petr Havelka (Plzeň - host.)
Marek Schwarz (Vancouver, WHL - návrat z host.)
Jiří Vykoukal (Turku, FIN), Martin Hlavačka (Karlovy Vary), Milan Toman (Znojmo), Ján Tabaček (Bratislava, SVK), Lukáš Bolf (Barrie, OHL), Richard Stehlík (Trenčín, SVK)
Roman Vopat (IFK Helsinki, FIN), Jakub Šindel (Brandon Wheat, WHL - návrat z host.), Martin Štrba (České Budějovice), Martin Špaňhel (Lillehammer, NOR), Martin Růžička (Lethbridge, WHL), Jiří Zelenka (Freiburg, GER)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Jiří Zelenka (Plzeň)
Tomáš Pöpperle (Columbus, NHL), Tomáš Duba (Leksand, SWE - host.)
Josef Melichar (Pittsburgh - návrat do NHL), Karel Pilař (Toronto - návrat do NHL), Ivan Majeský (Washington - návrat do NHL), Martin Richter (Liberec), Josef Řezníček (Karlovy Vary), Robert Schnábel (IFK Helsinki, FIN), Libor Procházka (Kladno)
David Výborný (Columbus - návrat do NHL), Petr Nedvěd (Phoenix - návrat do NHL), Martin Havlát (Ottawa - návrat do NHL), Rostislav Olesz (Florida, NHL), Jan Hlaváč (Ženeva, SUI), Michal Broš (Oulu, FIN), Jindřich Kotrla (České Budějovice)

Zranění, nemoci: Tabaček – zlomená lýtková kost, Vykoukal – po operaci kolene, Kašpařík – svalové potíže

Sestava z minulého zápasu: Bříza - Dobroň, Toman, Černošek, Stehlík, Hlavačka, Jan Hanzlík - Ton, Marek, Štrba - O. Kratěna, Sivek, Chabada (41. Dragoun) - Netík, R. Vopat, Špaňhel - od 50. navíc Zelenka

Trenéři: Jaromír Šindel, Jiří Doležal, David Volek

HC Znojemští orli

Znojemští i se značně okleštěnou sestavou dokázali zcela zvrátit vývoj utkání proti Valachům. Tři minuty před koncem jim šťastný gól nejproduktivnějšího hráče Orlů, Jiřího Dopity, zajistil důležité tři body. V pátek Jihomoravany čeká velmi těžký soupeř, ale mužstvo se dokáže ve vypjatých situacích semknout i přes absenci některých opor. Otazník stále visí nad Pucherem, ve Vsetíně nehráli ani Ludvík s Ondřejem. Velká zátěž je tak kladena na Dopitu, který ve Vsetíně hrál prakticky ve všech třech řadách. Ve znojemském kádru došlo k první změně. Útočník Pavel Selingr byl vyměněn do Karlových Varů za Jakuba Krause, který bude ve Znojmě hostovat do konce sezóny.

Změny v kádru:

Přišli:
AKTUÁLNĚ: Jakub Kraus (Karlovy Vary - host.)
Jiří Trvaj (CSKA Moskva, RUS), Halvor Hårstad-Evjen (Frisk Asker, NOR)
Martin Čakajík (Třinec), Jiří Heš (Trenčín, SVK), Richard Jareš (Liberec), Marek Chvátal (Vsetín), Ville Varakas (Lahti, FIN)
Jiří Dopita (Pardubice), Tomáš Chlubna (Tappara Tampere, FIN), Pavel Selingr (Vsetín), Ondřej Tatarčík (Vítkovice / Orlová), Lubomír Vaškovič (Kometa Brno - J)

Odešli:
AKTUÁLNĚ: Pavel Selingr (Karlovy Vary - host.)
Martin Prusek (Columbus - návrat do NHL), Petr Přikryl (Mladá Boleslav), Robert Slávik (Zeltweg, AUT)
Václav Benák (Skalica, SVK), Petr Kuboš (Vítkovice), Milan Toman (Sparta Praha), Aleš Křetínský (Skalica, SVK), Branislav Kvetan (?)
Miroslav Barus (Pontebba, ITA), Ivan Rachůnek (Zlín), Marek Vorel (Plzeň), Tomáš Hradecký (Mladá Boleslav / Prostějov – host.), Zdeněk Blatný (Providence, AHL - návrat do zámoří), Martin Ambruz (?)

Neuspěli v přípravě:
Fredrik Oduya (Edinburgh, GBR), Jonas Lennartsson (Sheffield, GBR)
Jan Fadrný (Mladá Boleslav)

Sestava z minulého zápasu: Trvaj - Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš, od 31. navíc Chvátal - Mikulík, Dopita, Uram - Plášek, Haman, Selingr - Chlubna, Beroun, Vaškovič

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO SPARTA PRAHA
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
4. 8 4 1 1 0 2 18:17 15 6. 8 3 1 1 0 3 30:25 12
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
LIT-ZNO 1:2 ZNO-TRI 4:2 VSE-ZNO 2:3 TRI-SPA 5:4 PCE-SPA 5:2 SPA-KLA 3:3p
Podrobný přehled vzájemných zápasů