Za prací na sever

ČT 26. 10. 2006
Z n o j m o - Liberec není soupeř, proti kterému by se Znojmu dařilo výrazněji bodovat. Utkání bývají často vyrovnaná a většinou rozhodují individuální chyby. Nová liberecká Tipsport aréna se může pyšnit tím, že od jejího otevření v ní ještě Tygři v základní části extraligy neprohráli, což dává určitou jistotu do libereckých řad. Proti Orlům se tak postaví velice sebevědomý sok a zisk tří bodů u něj doma by byl obrovským úspěchem. Zápas začíná v 18:30 v Tipsport aréně.

Hostan aréna přinesla spokojenost domácím

První letošní vzájemné utkání na ledě Hostan arény vyhrálo Znojmo v prodloužení. Orli byli tehdy sužování virózou a dva body pro ně znamenaly spokojenost. Z druhé strany bylo cítit roztrpčení i přes zisk jednoho bodu. „Mohlo by se zdát, že jsme spokojeni, protože Znojmo dosud hrálo doma výborně, ale podle průběhu si myslím, že jsme měli na víc,“ soudil trenér Josef Paleček.

Bez práce nejsou koláče ani body ze Vsetína

foto/
≡  Postaví se Orli Bílým Tygrům, jako se dokázal zpříma postavit Ivo Kotaška střele Valdemara Jiruše?
Bílí Tygři si chvíli pobyli na čele tabulky, díky výhře nad Litvínovem v předehrávce 17. kola. Svou taktiku postavili na defenzívě, protože měli obavy z útočné síly Chemiků a vyplatilo se jim to, těsným vítězstvím 1:0 udrželi domácí neporazitelnost. Jako lídr soutěže odjížděli k 16. kolu do Českých Budějovic, které jsou jejich určitým rivalem. První dvě třetiny měli navrch hokejisté Mountfieldu. V poslední části srovnali Liberečtí krok, ale sporný gól Budějovic ke konci utkání je připravil o bodový zisk a vedoucí pozici v soutěži.

Na špatnou pracovitost svého týmu si stěžuje znojemský trenér Miloslav Hořava a ani jeho kolega na liberecké lavičce Josef Paleček nebyl spokojen s nasazením svých hráčů v posledním utkáním, když na vsetínském Lapači prohráli 1:2. „Na jednu branku, kterou dáte na hřišti soupeře, se možná dá vyhrát, ale to se musí hrát celých 60 minut. První třetinu jsme soupeře nechali dát dvě branky, celou jsme ji odstáli a když se domácí pak stáhli do obrany a přehustili ten předbrankový prostor, tak pro nás bylo velmi složité skórovat. Opakuju, na jednu vstřelenou branku se vyhrát nedá," hřímal kouč Bílých Tygrů. Podobně dopadli ve Vsetíně Orli, neodvezli si žádný bod, vstřelili jeden gól.

Tygří syn opět doma

Do Slavie uvolnilo vedení na hostování do 10. prosince útočníka Leoše Čermáka a obránce Martin Hlavačka do pražského klubu přestoupil. Z ruského Omsku se vrátil útočník Václav Novák. Zatímco loni patřil k oporám celku sídlícího na drsné Sibiři, letos nebyl tolik vytěžován. Tygrům se tak vrátil jejich syn, kterého si vychovali. Nemohou ale počítat s Václavem Pletkou, kterého vyřadilo zranění kolene, nejistý je start Jana Plodka, jenž laboruje s patou.

Liberec je na čtvrtém místě v tabulce a Znojmo na něj ztrácí dva body. Tygří statistiky vede Jan Víšek, za ním jsou Jan Plodek a Andrej Podkonický. Liberec sází nejen na gólmana Hniličku, ale i na vyrovnanost svých řad.

Sestava Liberce z posledního utkání: Hnilička - Moravec, Jiruš, Čutta, Krstev, Rýgl, Zíb, Žabka, Kočí - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Víšek, Pabiška - Šachl, Vampola, Procházka - Hruška, Pajič, Dušek.

Trenéři: Josef Paleček, Vladimír Čermák