Zápas na úrovni play off

Aktuální zprávy
NE 2. 3. 2003
Z n o j m o - Na rozdíl od trenérů obou mužstev viděl utkání v jiném světle obránce <b>Milan Toman</b>. Byl přesvědčen o tom, že utkání nepřineslo příliš akcí a že i přes výsledek 1:1 se hrál rychlý a fyzicky náročný hokej.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 „Myslím si, že dneska příliš šancí nebylo ani na jedné ani na druhé straně. Hokej to byl pěkný, i když výsledek 1:1 tomu neodpovídá, hodně se bruslilo a i když Třinci stačil jeden bod, nedá se říct, že by jenom bránili,“ hodnotí Toman utkání a dodává: „Po těch předcházejících zápasech, kdy jsme bojovali o osmičku, jsme byli trochu vyčichlí. Ne, že by dneska nebylo o co hrát, ale opravdu jsme toho měli dost. Bylo to na nás asi i znát.“ Zápas probíhal korektně, možná i s obavami z případného zranění a oslabení před boji v play off. S tím souhlasil i znojemský obránce: „Utkání bylo hráno čistě, důrazně, bez zbytečných zákeřností.“

Podruhé v brance Znojma, tentokrát již na celý zápas, nastoupil Robert Slávik, jehož chtěli trenéři vyzkoušet v plné zápasové zátěži. „Slávika jsme do branky postavili proto, že Martin Altrichter měl minulý týden stále problémy se zdravím, měl zvýšenou teplotu. Chtěli jsme, aby si odpočal a dostal se z toho a aby byl na středu připraven. Stejně na tom byl i Karel Soudek,“ vysvětluje asistent trenéra Milan Skrbek.

Mírnou nervozitu z příležitosti odehrát celé utkání přiznává i samotný brankář Robert Slávik: „Ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale pak jsem se uklidnil, protože kluci dobře bránili. Gólman musí být trochu nervózní. Pokud je v klidu a propadá letargii, většinou mu tam něco spadne.“ Horkou chvilku mu hned v druhé minutě utkání připravil paradoxně spoluhráč Havíř. Nečekanou tečí vyzkoušel jeho pozornost. Byl to impuls, který ho motivoval k dobrému výkonu v celém zápase. Řekl si: „Prober se a buď rád, že jsi nedostal gól!“

O soupeři, který Znojmo v play off čeká svorně nechtěli podrobněji hovořit. „Soupeře pro play off jsme si nevybírali. Myslím si, že je v podstatě jedno proti komu nastoupíme,“ prohlásil na tiskové konferenci Milan Skrbek. A podobně se vyjadřuje i Milan Toman: „Je úplně jedno, jestli budeme hrát proti mančaftu, který má 110 bodů nebo 90. Velký rozdíl mezi nimi určitě není. Možná bude pro nás výhoda, že na Pardubice bude obrovský tlak a že by to nemusely unést.“ Své šance na start v play off hodnotí Robert Slávik takto: „Jedničkou pro play off bude Martin, ale kdybychom náhodou vedli např. 5:0, je možné, že bych dostal od trenérů šanci.“ Jistou zkušenost s vyřazovacími boji už má: „V play off jsem naposledy chytal před čtyřmi roky. Bylo to v Plzni proti Třinci, za stavu 8:0 mě trenéři pustili na poslední třetinu. A 8:0 to taky skončilo. Jinak jsem s týmem prošel čtyři série play off a mám představu, jak to funguje, jaká je atmosféra.“