Zápas rozhodly přesilovky, mrzelo jubilejního střelce Nováka

Rozhovory
PO 14. 12. 2015
Dlouho to vypadalo, že snaha Orlů na ledě Innsbrucku přinese bodový zisk. Díky trefě Patrika Nováka, která byla 100. znojemským gólem v sezóně, držel český tým vedení 2:1. Jenže třetí třetina přinesla obrat. „Měli jsme pět přesilovek, které jsme nevyužili. Tam je třeba hledat problém," ví Novák.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Znojmo hrálo na západě Rakouska velmi disciplinovaně, na trestnou lavici chodili prakticky jen domácí. Druhou početní výhodu přetavil ve vyrovnání na 1:1 David Roupec, jenže jinak se Orli v přesilovkách spíš trápili. To domácí Innsbruck dostal jedinou šanci v úvodu třetí části a díky ní nastartoval rozhodující obrat. „Zápas se určitě rozhodoval v přesilovkách. Neměli jsme ani jedno klasické vyloučení, jen trest za příliš mnoho hráčů na ledě, a tam bych řekl, že na to rozhodčí trochu čekal. Neubránili jsme ji. Byl to smolný gól, škoda," podotýká Patrik Novák.

Jeho útok s Jiřím Berounem a Radkem Čípem sehrál dobré utkání, vytvářel si tlak a brankáře Chioda zasypával střelami. Dobré střídání ve druhé třetině a dorážka z blízka vynesly Novákovi druhou trefu v sezóně, vedení 2:1 v utkání a zaokrouhlení gólového účtu Znojma na jubilejních sto branek. „O stém gólu jsem popravdě nevěděl, dokud jste mi to teď po zápase neřekl. Ale byla to situace, od které na ledě jsme. Máme chodit do tlaku před brankou. Dobře tam zapracoval Radek Číp, který dostal puk na hůl a ještě dorážel. Pak už to bylo na mně. Škoda, že nám to nepomohlo k bodům," popisuje třiadvacetiletý útočník.

Ve vyrovnané tabulce tak Orlům na páté pozici najednou na záda dýchají dva pronásledovatelé: Bolzano a Vídeň. Právě na ledě italského týmu se znojemští hokejisté představí v úterý a bude to velmi důležité střetnutí. „Očekávám tvrdý boj, ale nic jiného ani čekat nemůžeme. Musíme se vzepřít, dobře se připravit a hlavně vyhrát. Nic jiného pro nás neexistuje," věří Novák.