Zasloužili jsme si dva body, věděl Lubomír Štach

Rozhovory
ÚT 27. 11. 2012
<em>Znojmo</em> - Patří k hlavním oporám znojemské defenzivy, svým srdcem a nekonečným optimismem si dokáže získat přízeň nejednoho fanouška nebo fanynky. Lubomír Štach se nejproduktivnějším obráncem Orlů, v sezoně si připsal dvě branky a deset asistencí. Naposledy skóroval proti Klagenfurtu i když tvrdil, že gól nebyl jeho. "Ondřej Fiala jej tečoval," říkal po zápase.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Zhodnotil byste, prosím, zápas s Klagenfurtem?
Musím uznat, že první třetinu jasně ovládli a doslova na nás vlétli. Tam jsme opravdu mohli být rádi, že to skončilo jen tři nula. Lví podíl na to měl Káca, opravdu čaroval. My jsme taky mohli dát nějaké góly, ale nedařilo se. Ve druhé třetině jsme se zmátožili a ve třetí části už jasně dominovali. I v prodloužení jsme byli lepší, škoda gólu, který padl úplně zbytečně. Za výkon, který jsme předvedli poslední třetinu a prodloužení, jsme si zasloužili i dva body. Protože vyhrabat se z třígólové ztráty na prodloužení, to je chvályhodné.

⇒  Lubomír Štach (2+10)

Co vám dalo impulz ke hře, kterou jste předváděli třetí třetinu?
Byl to první gól, který jsme dali. Burke to výtečně trefil, a to nám nalilo krev do žil. Poté jsme v zápase byli úplně jiné mužstvo. Byla to otázka opravdu jednoho gólu, který nám neskutečně pomohl.

Jak byste popsal váš gól?
Já ho vidím tak, že ho dal Ondra Fiala. Ondra tvrdil, že to tečoval, tak by měl být jeho.

Máte nějaké volno?
Ano, měli jsme pondělí a úterý volné. Myslím, že jsme to potřebovali jako sůl. Jsme celkem unavení, doufám, že nám volno pomůže. Já například pojedu domů do Vsetína pozdravit rodinu. Snad se na středu ve zdraví vrátím. (smích)

V pátek míříte do Fehérváru. Jak byste zhodnotil toto mužstvo letos?
Myslím, že hrají skoro stejný styl jako loni, i přes změnu trenérů. Pod panem Nelibou pořád vyčkávají na chyby, které potom nemilosrdně trestají. Mají skvělé přesilové hry a individuálně dobré hráče. Nejsou to tak silní bruslaři, jako náš mladší tým, mají tam spíš zkušené hráče silné na puku a se schopností velice dobře vystřelit.