Zasloužili jsme si vítězství, myslí si Pucher i Benák

Aktuální zprávy
PO 27. 10. 2003
Z n o j m o - Spokojenost s dělbou bodů v nedělním utkání s Pardubicemi mohou projevovat spíše hosté. V domácí kabině převládal pocit zklamání a přesvědčení, že si Orli zasloužili daleko větší bodový příděl. Kapitán znojemského týmu <b>Peter Pucher</b> zápas zhodnotil takto: „Byl to dneska oboustranně dobrý hokej a měli jsme to za stavu 3:1 velice dobře rozehrané. Dostali jsme trošku zbytečný kontaktní gól na 3:2 a potom hned v zápětí vyrovnávací z přesilovky. Myslím si, že bod není špatný, i když jsme si dnes určitě zasloužili tři. Myslím si, že jsme byli většinu zápasu lepší. Diváci nás hnali celý zápas dopředu.“
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Asistent trenéra Milan Kastner na jeho slova navazuje: „Určitě není ostuda dostat za stavu 3:1 během třetiny dva góly od Pardubic a navíc jsme byli dost často oslabeni. Je jen škoda, že se nám nepodařilo v prodloužení dát ten gól a získat další bod. Pardubice vedou dlouhodobě extraligu, takže nakonec jsme i s tím jedním bodem spokojeni i přes průběh utkání. Je dobře, že jsme dneska neprohráli, protože hlavně v první třetině měly Pardubice několik velice dobrých šancí.“ .

Znojemským hráčům se podařilo otupit pozorným bráněním největší pardubickou zbraň, kterou jsou rychlé protiútoky. Peter Pucher to taky po zápase vyzvedl: „Čekal jsem, že Pardubice budou daleko víc hrát na brejky, a že nás budou daleko víc napadat, tak jsme se soustředili na pozornou hru. Pardubice hrály velice dobře ve středním pásmu, rychle rozehrávaly na modrou na křídla a snažily se nám po těch stranách unikat. A to se nám podařilo eliminovat.“

Že utkání nebyla žádná selanka ale spíš boj, to se dalo očekávat. Všechny zápasy s Pardubicemi mají vysoké tempo, nasazení a patřičnou tvrdost. Připomínají více boje o play off, než normální zápas základní části. A taky takový zápas i bolí. „Bylo i několik tvrdých zákroků zezadu, pak rozhodčí začal pískat, na chvilku to přestalo,“ dodává Pucher.

Kapitánova slova potvrzuje i obránce Václav Benák. „Měli jsme víc ze hry, dokázali využít přesilovky. Myslím si, že Pardubice můžou být dneska rády za bod. Určitě jsme byli dvě třetiny lepší,“ říká trochu nazlobeně a pokračuje: „Podle nálady v kabině, my určitě jen s bodem spokojeni nejsme. Určitě jsme z toho zápasu chtěli víc. Ale v žádném případě nejsme smutní, protože asi málokdo čekal, že z posledních dvou zápasů budem mít čtyři body.“ Dalším citelným oslabením znojemské defenzívy bude pravděpodobně zákaz startu v některém z následujících utkání pro Jana Snopka. „Čeká nás teď v úterý zápas na Slavii a s tím, jak nemáme beky a Honza Snopek dostal třetí desítku, kdo ví, jak to v té obraně budeme hrát. Bude to hodně těžký. Uvidíme, na kolik zápasů dostane stop,“ vzhlíží s obavami do nejbližších zápasů Benák.