Ze Salzburgu až ke švýcarským hranicím. Dalším hostitelem Orlů je Dornbirn

SO 2. 12. 2017
Neuplyne ani čtyřiadvacet hodin od těžkého zápasu v Salzburgu a Orli už znovu nastoupí na led, aby bojovali o důležité body do ligové tabulky, tentokrát na půdě rakouského Dornbirnu. Úvodní buly bude vhozeno v neděli v 17:30.
» Známá tvář
Obránce Sean McMonagle oblékal před rokem dres s Orlem na hrudi. Letos v Dornbirnu nastřádal doposud deset kanadských bodů

Oba soupeři se potkají tento rok již potřetí a vždy to byl domácí tým, kdo se nakonec radoval z vítězství. Nejprve zdolalo Znojmo Dornbirn vysoko 5:1, následně si odvezlo z Rakouska prohru 5:8. Průměrně tak padlo 9,5 branky na zápas. Bude teto tempo nastoleno také v neděli?

I klub s anglickým buldokem ve znaku má za sebou sobotní dohrávku čtyřiadvacátého kola. Na domácí půdě přehrál chorvatský Záhřeb 3:0 a posunul se z osmého místa na páté. Dornbirn tak bodoval pošesté v řadě. "V neděli to bude opravdu těžké utkání. Češi mají velmi rychlý a výborně technicky založený tým," ví útočník Martin Grabher Meier. "Musíme být připraveni."

Orlům se po prohře v Salzburgu první šestka vzdálila na rozdíl šesti bodů. Venku se jim letos zrovna nedaří. Vždyť z dvanácti odehraných zápasů vyhráli pouze tři, navíc v posledních sedmi kolech nezískali na hřištích soupeřů ani bod. Není tak divu, že svěřenci trenéra Romana Šimíčka budou chtít tuto nepříjemnou skutečnost zlomit a domů se vrátit s plným počtem bodů.

"Dornbirn má zrovna fazónu. Musíme ten zápas začít jinak než v sobotu v Salzburgu a věřím, že se nám to povede. Chceme začít pořádně bodovat," říká trenér Šimíček. "Naši kluci mají potrénováno, ovšem ty hlavy jsou někdy bohužel nastavené špatně. Snažíme se s tím pracovat, ale zatím se nám to nedaří."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
34 21 10 2 1 134:92

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Dornbirner EC
pozice v tabulce 10. 5.
body 30 36
aktuální forma Salzburg – Znojmo 4:1
Znojmo – Innsbruck 6:5sn
Salzburg – Znojmo 5:2
Dornbirn – Záhřeb 3:0
Záhřeb – Dornbirn 0:3
Graz – Dornbirn 4:3p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 23 bodů (9 + 14) Brodie Reid, 28 bodů (8 + 17)
nejproduktivnější obránce Jan Lattner, 14 bodů (5 + 9) Brian Connelly, 20 bodů (2 + 18)
brankář Marek Schwarz (89,61 %) Ronan Quemener (90,30 %)
využití přesilovek 15,50% 21,80 %
úspěšnost oslabení 78,60 % 83,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#17 Thomas Berneker, #22 Manuel Nikolic
Čároví rozhodčí: #61 Ulrich Pardatscher, Sebastian Tschrepitsch

Sestavy z posledních zápasů

Halász – Stehlík, Lattner, Plutnar, Tejnor, Pastor, Biro, Plíhal, Šnajnar – Číp, Bartoš, Yellow Horn – Mrázek, Matuš, Němec – Guman, Raška, Novák – Csamango, Beroun, Špaček.
Rinne – Magnan, Caruso, Connelly, McMonagle, Siutz, Wolf – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.