Získají Orli první "vsetínské" body?

ÚT 19. 12. 2006
Z n o j m o - Návrat do extraligového kolotoče čeká Orly ve středu 20. prosince na ledě Vsetína. V letošním ročníku nedokázali hokejisté uhrát proti Valachům ani jeden bod a budou se tak snažit o nápravu. Obejít se ovšem budou muset bez dlouholeté opory Petera Puchera, který tým během pauzy opustil. Ani poslední celek tabulky nezůstal beze změn. Tým opustili Hrabal a Demelem. Utkání začíná v 17:00 Na Lapači.

Druhé vzájemné utkání – Znojmo v křeči

Před vlastními fanoušky Orli nedokázali poslednímu Vsetínu vstřelit jedinou branku. A ani předvedená hra se nesetkala s kladnou kritikou. „Byl to nejhorší výkon, jaký jsem od tohoto mužstva viděl," byl naštvaný asistent Jan Votruba. Znojmo pohořelo především díky nevyužitým přesilovkám, jichž mělo k dispozici celkem devět. Přes nedůrazné obránce se na začátku druhé třetiny k dorážce před Trvajem dostal Demel. „Po vstřelení branky domácí Znojmo znervóznělo a už si těžko vytvářelo kombinační akce, vázla souhra a nedostávali se do zakončení. My jsme poctivě bránili a výsledek se dostavil,“ zhodnotil hru trenér Břetislav Kopřiva.

Pokuty a pak první nula Vehviläinena

Tři zápasy v řadě na domácím ledě měly pro Vsetín znamenat přiblížení se třináctému místu. Avšak v prvním střetnutí proti Kladnu přišli hráči o třígólové vedení a po samostatným nájezdech prohráli. „Jsem z toho zklamaný. Zápas jsme dobře rozehráli, měli jsme ho dotáhnout do vítězného konce," zlobil se trenér Kopřiva a jedním dechem dodal: „Na všech třech brankách se podílel Galvinš, musíme z toho vyvodit závěry." S pokutami se plánovalo i pro Kučného, Bobečka a Demela, kteří obdrželi osobní tresty. "Byla to hrubá nedisciplinovanost, jejich absence na ledě byla citelná."

Naopak 25. kolo bylo úspěšné. Nejenže Vsetín vybojoval proti Plzni tři body, ale finský brankář Vehviläinen si připsal první čisté konto. „Několikrát jsem měl štěstí, ale nebyl to až tak nebezpečný soupeř," vyjádřil se mladý strážce svatyně. Hosté měli možnost dostat se do vedení díky trestnému střílení, avšak Kracík svůj pokus zkazil a následný špatný výkon hráčů Lasselsbergeru umožnil domácím vstřelit dvě branky. „Stejně jako v předchozích dvou domácích zápasech jsme hráli poctivě, kluci dřeli a tentokrát se k nám přiklonilo potřebné štěstí," poznamenal trenér.

Další vsetínská prohra

Prohra s Českými Budějovicemi z posledního odehraného kola byla celkově jedenáctou v dvanácti odehraných střetnutí. Vsetínští se již po třech minutách ujali vedení. „Na začátek jsme se tentokrát soustředili, abychom hned nemuseli dotahovat,“ komentoval průběh zápasu obránce Lukáš Bolf. Mountfieldu se podařilo vzápětí vyrovnat a během prostřední části přidal ještě dva góly, které se nakonec ukázaly jako rozhodující. Jiskřičku naděje vykřesal tři minuty před koncem svou první extraligovou trefou Bolf, ale ani následná hra bez brankáře kýžené vyrovnání nepřinesla.

Změny v kádru

Během reprezentační přestávky opustili tým obránce Josef Hrabal zamířivší do ruského Čerepovce a útočník Tomáš Demel. Doposud nejlepší vsetínský střelec odchází do konce sezóny do Lady Togliatti. "Oba odešli na hostování. Prodlouží si sezonu, vydělají si jiné peníze než ve Vsetíně a nezastírám, že nabídky byly zajímavé i pro klub," podotkl předseda představenstva Štefl. Na jejich místo byli angažováni finský útočník Matti Näätänen, jenž je kmenovým hráčem Blues Espoo, ale na soupisce pro tuto sezonu nefiguruje, a vítkovický obránce David Mocek. Útočné řady byly ještě doplněny Lukášem Říhou, který přestoupil z prvoligového Prostějova.