Zlepší Orli svůj herní projev na úkor Chrudimi?

PÁ 3. 12. 2010
<em>Znojmo</em> - Ve středečním duelu si Orli napravili pošramocenou reputaci, kterou si přivezli po devítigólovém debaklu z Písku, když zatočili s Olomoucí a poslali ji domů s prázdnou. Podíváme-li se do tabulky, zjistíme, že Znojmo na osmé Vrchlabí ztrácí pouze tři body. A právě ty se bude snažit získat v sobotním duelu na ledě Chrudimi, která naposledy vyběhla s elitou první ligy Chomutovem. Zápas začíná v 18:00 hodin.

Představení soupeře

V posledních pěti zápasech se tým z předposledního místa prvoligové tabulky pokaždé utkal s papírově silnějšími soupeři, kteří okupují 1.-8. příčku. Celkem třikrát odcházeli Východočeši z ledové plochy jako poražený celek, když nejdříve prohráli v domácím prostředí s Hradcem Králové (4:5p), následně na ledě Vrchlabí (5:3) a nakonec s v Chrudimi hostujícími Lvy z Ústí nad Labem (3:4sn). Z pomyslného poháru vítězství si mohli chrudimští hráči usrknout celkem dvakrát. Poprvé když v zápase 20. kola uštědřili Berounským Medvědům čtyři branky a podruhé ve středečním utkání s nejlepším týmem první hokejové ligy Chomutovem, kterému ukázali, že usnout na vavřínech a podcenit soupeře se nevyplácí.

foto
⇒ Mladičký Filip Landsman získal plnou důvěru trenéra Rohlíka.

Největší důvěru trenéra Rohlíka mezi brankovými obručemi získal teprve dvacetiletý Filip Landsman. Reprezentační brankář mládeže a trojka extraligového Eatonu se může chlubit úspěšností 91,99% za 18 odchytaných utkání a průměrem 2,85 vstřelených gólů za zápas. Záda mu kryje zkušený Adam Svoboda, který se zatím stále pere o své místo v mistrovských Pardubicích s Martinem Růžičkou. Svoboda v loňském roce prodělal složitou operaci mozku, odchytal za Chrudim zatím šest zápasů a jeho úspěšnost se pohybuje okolo 90% a 3,95 inkasovaných branek za zápas.

I mezi útočníky a obránci můžeme najít známá jména z pardubické kabiny. Například v posledním zápase Chrudimi vypomáhali Tomáš Zohorna a Lukáš Radil. Naproti tomu pevnou oporou Východočechů je Lukáš Král, který ve 24 utkáních nasbíral 25 kanadských bodů za 7 gólů a 18 asistencí. Druhým v pořadí je Jan Šeda, jenž ve stejném počtu utkání získal 14 bodů (5+9). O titul nejlepšího střelce se dělí Král a Jan Semorád, kteří prozatím soupeřům vsítili oba po sedmi brankách. Nejlepším ze zadáků je s 8 body (1+7) Zdeněk Toužimský.

Orli se s Chrudimí v letošní sezóně potkali všehovšudy jen jednou 16. října. I přestože mělo Znojmo výhodu domácího prostředí a po dvě třetiny zuby nehty drželo hubené jednobrankové vedení, zápas rozhodovaly až samostatné nájezdy. Poslední dějství totiž přálo hostům, kterým se podařilo stav vyrovnat a dokonce i otočit ve svůj prospěch. Podobu znojemského mesiáše tak na sebe vzal Říha, který v 51. minutě nejdříve vyrovnal a nakonec i proměnil samostatný nájezd, a zařídil tak svému týmu vítězství.

Z kabiny Orlů

foto
⇒ Radek Haman ve středu získal dva kanadské body za jeden gól a asistenci.

Poslední odehraný zápas Orli rozhodli až v závěrečných deseti minutách. Do brány se tentokrát postavil třinecký Martin Vojtek, jenž Olomouckým nedovolil jedinou branku. Skóre otevřel v 51. minutě Karel Plášek, který takřka dotlačil kotouč za brankovou čáru. Druhou branku přidal nejlepší znojemský zadák Lubomír Štach a dva kanadské body za jeden gól a asistenci si připsal i nejproduktivnější hráč znojemského týmu Radek Haman. Tomu se svými 15 kanadskými body (10+5) na záda šlape nejlepší střelec Orlů Vladimír Říha.

Znojemský dres v minulém zápase znovu oblékli i Erik Hrňa s Jakubem Orsavou. Poprvé si domácí střídačku vyzkoušel Tomáš Frolo, který díky nepříznivému počasí dorazil až v průběhu první třetiny. Pro sobotní utkání budou zřejmě stále mimo hru zranění Tomáš Hradecký a Martin Podešva.

Hlavní: Jiří Florian (Chodov)
Čároví: Jan Čížek, Jan Padevět (oba Pardubice)

Sestavy z posledních utkání

HC CHRUDIM: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Mocek, Zdráhal, Drtina, Žák, Kobela, Krejnus - Fořt, Král, Šeda - Radil, Zohorna, Semorád - Stoklasa, Kubišta, Kaut - Goiš, Pilař.

ORLI ZNOJMO: Vojtek - Štach, Kolafa, David, Lattner, Rangl, Pláněk, Frolo - Orsava, Haman, Hrňa - Rachůnek, Beroun, Plášek - Říha, Staněk, Havlík - Trojan, Bartoš, Jarůšek.