Zlomí Znojmo klagenfurtské prokletí?

ČT 4. 12. 2014
Jediným soupeřem, kterého Orli letos ještě nedokázali porazit, je několikanásobný mistr z Klagenfurtu. Šanci o reparát budou mít již v pátek 5. prosince od 19:15 hodin na rakouské půdě.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
KAC se může spoléhat na silnou dvojici gólmanů. Jedním ze strážců klece je rakouský reprezentant René Swette, který hájí barvy týmu již sedmým rokem

Klagenfurt vstřebává herní systém trenéra Douga Masona. V posledních pěti zápasech dokázal vždy bodovat a stoupá tabulkou vzhůru. Po prohře v prodloužení s Lublaní přišly skalpy Salzburgu a Linze. "Je to pro nás velmi důležité, že si vylepšujeme pozici v tabulce. Díváme se výše a výše. V posledních dvou zápasech jsme podali na ledě výborný výkon a stouplo nám sebevědomí," nechal se slyšet kapitán Rakušanů Johannes Reichel.

"Nyní chceme zvítězit i doma se Znojmem," pokračuje. "Získali velmi dobrého gólmana. Musíme ho dostat hodně do pohybu, vzít mu rozhled a zasypat jej střelami. Jedině tak můžeme být úspěšní," připomíná příchod Chrise Holta mezi znojemské tyče bek Mike Siklenka. Trenérům bude jistě chybět ex-Orel Kim Strömberg a David Schuller.

Stejně jako Klagenfurt, i Orli porazili v posledním utkání Linz a posunuli se na čtvrté místo v tabulce. V pátek se pokusí o vůbec první letošní výhru nad soupeřem z Korutan. Pomoci by jim k tomu měla i už zmiňovaná nová akvizice v brance. Chris Holt má již vyřízený transfer a nic tak nebrání jeho debutu. Do sestavy by se měl vrátit i obránce Jakub Grof. Naopak Pavla Rosu, Martina Baču i Aleše Sovu bude Jiří Režnar na střídačce nadále postrádat.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 3 7 1 3 35:44

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC-KAC
pozice v tabulce 4. 7.
body 28 22
aktuální forma Znojmo - Linz 5:2
Villach - Znojmo 4:1
Znojmo - Klagenfurt 3:4
Linz - Klagenfurt 0:3
Klagenfurt - Salzburg 4:3sn
Lublaň - Klagenfurt 3:2p
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 30 bodů (11 + 19) Jamie Lundmark, 16 bodů (10 + 6)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Kirk Furey, 11 bodů (1 + 10)
brankáři Patrik Nechvátal (91,47 %) Pekka Tuokkkola (91,12 %)
využití přesilovek 31,97 % 20,00 %
úspěšnost oslabení 75,51 % 77,18 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #17 Thomas Berneker, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #76 Matjaz Hribar

Sestavy z posledních zápasů

Swette – Schumnig, Pöck, Furey, Reichel, Siklenka, DeSantis, Vallant – Setzinger, Koch, Geier – Lundmark, Hundertpfund, Ban – Jacques, Pither, Kurath – Kreuzer, Witting.
Nechvátal – Štach, Jass, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček – Tomas, Bartoš, Abdul – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Číp, Rehuš, Lattner – Fiala, Špaček.