Změny v kádru Orlů

Aktuální zprávy
NE 27. 4. 2003
Z n o j m o - Do letní přípravy nastoupili Orli již s několika změnami v sestavě. Kromě už avizovaného odchodu Marka Vorla do finského Ilvesu Tampere v kádru Orlů nejsou ani někteří další hokejisté, naopak s některými se podařilo prodloužit smlouvy a Znojmo uvítalo i první posily.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku Na straně odchodů je kromě Vorla také útočník Petr Kumstát, který dal před prodloužením smlouvy přednost angažmá pod bývalým trenérem Znojma Milošem Hořavou v Karlových Varech. Jeho bratr Pavel, který odešel v průběhu minulé sezóny, se do Znojma také nevrátí, nejspíše zůstane ve Vítkovicích.

Smlouva nebyla prodloužena také dvěma hráčům, kteří uplynulý rok strávili spíše na hostování v nižších soutěžích. Se Znojmem se rozloučili obránce Tomáš Klimeš a útočník Jaroslav Sklenář. Jejich další angažmá je zatím nejisté, u Sklenáře se hovořilo o jeho přesunu do Olomouce, která letos vybojovala první ligu.

Další odchody hráčů již plánovány nejsou. "Pokud však přijde nějaká silná nabídka ze zahraničí, tak jí jen těžko budeme moci konkurovat," uvedl manažer Orlů Roman Kaňkovský. "Marek Uram dostal nabídku z ruské ligy, v současnosti probíhají jednání. Doufáme, že se nám jej podaří udržet, a pokud ne, tak se odcházející hráče budeme snažit maximálně nahradit," dodal.

Jednání o posílení týmu v současnosti probíhají velmi intenzivně. Řeší se zejména otázka brankářského postu, na kterém je v současné době jistý pouze Robert Slávik, jehož hostování bylo změněno v přestup. Probíhají také jednání o posilách do obrany i útoku, podobně jako Slávik se do přípravy zapojili z první ligy ve Znojmě již hostující obránce Roman Němeček z Písku a útočník Jaroslav Mareš z Jihlavy.

Jako náhrada za Marka Vorla na post středního útočníka přišla do Znojma také první extraligová posila. "Na ročním hostování jsme se domluvili s Jaromírem Kverkou z Karlových Varů," upřesnil Roman Kaňkovský. Naopak ne příliš nadějně to vypadá s Markem Melenovským, který si na začátku suché přípravy utrhl achillovku a vzhledem k tomu, že doba léčení se může pohybovat i přes půl roku, v nejbližší době s ním Orli počítat nemohou.

V kádru stále zůstavají i dva pilíře zadních řad Karel Soudek a David Havíř. "Ano, s oběma jsme se dohodli na dalším působení v týmu Orlů," potvrdil setrvání obranné dvojice ve Znojmě Roman Kaňkovský.

Jednání o dalších posilách by vedení klubu rádo dotáhlo do konce v nejbližší době, aby se tým mohl co nejdelší dobu připravovat společně. Hledat posily na mistrovství světa, které o víkendu začalo ve Finsku, se zástupci Orlů nechystají. "V současnosti je v klubu mnoho práce, zejména co se týče plánovaných změn na zimním stadionu, proto se na MS nechystáme. Navíc, v průběhu šampionátu bychom rádi již měli jednání o kádru na příští sezónu uzavřená," dodal Roman Kaňkovský

Současný kádr Orlů:
Brankáři: Slávik, Adamec. Obránci: Toman, Snopek, Soudek, Havíř, Křetínský, Němeček, Benák. Útočníci: Haman, Kverka, Uram, Pucher, Plášek, Procházka, Erat, Barus, Mikulík, Ludvík, Mareš.