Znojemský zimní stadion čekají opravy

Aktuální zprávy
ST 17. 10. 2012
<em>Znojmo</em> - Oprava střechy, koupě nové rolby, rekonstrukce osvětlení i ozvučení, pravděpodobně i výměna mantinelů… Tyto opravy čekají v dohledné době znojemský zimní stadion. Jejich průběh se však musí skloubit s harmonogramem provozu haly. „Delší uzavření zimního stadionu v průběhu sezóny je velice složité. Snažíme se ale najít řešení, jak co nejvíce oprav provést ještě v tomto roce,“ konstatuje marketingový manažer klubu Mgr. Petr Veselý.

Zimní stadion, na kterém své zápasy hrají znojemští hokejisté, je v majetku města Znojma. „Klub se snaží s městem při správě stadionu dlouhodobě spolupracovat, jak nejlépe to jde, vše se ale odvíjí od celkové finanční situace," sděluje Veselý.

Nejdále je momentálně chystaná výměna osvětlení. Výběrové řízení na dodavatele zadané městem Znojmem již zná svého vítěze. „Výběrové řízení proběhlo minulý týden. Chtěli bychom začít co nejdříve, ale pokud nám to rozvrh hokejistů nedovolí, budeme realizovat až po sezóně,“ prozrazuje Ing. Tomáš Šturala, ředitel Správy nemovitostí města Znojma.

„Vítězná firma sdělila, že k realizaci bude potřeba na tři týdny stadion uzavřít, což v průběhu sezóny nepřipadá v úvahu," doplňuje Petr Veselý. „Diskutujeme možnosti, jak akci provést letos. Město nám vychází maximálně vstříc a doufáme, že by se nám to mohlo podařit." Fanoušci se tak mohou těšit na nové světelné efekty například po vstřelení branky.

Ve špatném stavu je i ozvučení haly. Výběrové řízení na rekonstrukci zvukové aparatury proběhne v nejbližší době.

O opravě střechy na zimním stadionu se mluvilo již v létě. „Rekonstrukce bohužel neproběhla, byla však schválena z rozpočtu na rok 2013. Je to pro nás jedna z priorit,“ říká Tomáš Šturala. „Potřebujeme také novou rolbu. Je to však otázka 3 – 4 milionů. Stejně jako oprava střechy,“ doplňuje Veselý.

Co se tedy v létě na zimním stadionu dělo? „Repasovali jsme rolbu a koupili nové čpavkové čerpadlo, dále proběhly výmalby, rekonstrukce prostor na zimním stadionu a mnoho dalších drobnějších oprav souvisejících s každodenním provozem. Čeká nás ještě oprava vstupu z ulice Dvořákova, veřejných toalet a technického zázemí,“ popisuje Šturala.

Nadále probíhají také jednání ohledně výměny mantinelů. „Žádost o dotaci je stále na ministerstvu. Podle posledních zpráv se dostala do dalšího kola, takže to zatím vypadá dobře. Průběh schvalování dotace ale nemůžeme nijak ovlivnit. Ministerstvo nás bude informovat a my budeme informovat fanoušky,“ ujišťuje Veselý.

„Všichni musí vidět, že se snažíme, aby sportoviště ve Znojmě byla místem, kam může fanoušek přijít a strávit pohodové chvíle svého volného času. Letos se prováděly opravy na všech sportovištích, zimním stadionu nevyjímaje. Budeme se snažit v tomto trendu pokračovat,“ shodují se Ing. Tomáš Šturala i Mgr. Petr Veselý.

„Městu Znojmu patří náš velký dík za vzájemnou spolupráci ve snaze o neustálé zlepšování prostředí a komfortu pro diváky na zimním stadionu ve Znojmě," uzavírá Veselý.