Znojemští hokejisté vstoupí do poháru proti HC Mountfield

PO 4. 8. 2008
<em>Znojmo</em> - Už teď je jasné, že úvodní utkání Tipsport Cupu se odehraje v komorním prostředí. V českobudějovické Budvar Aréně se opravuje chlazení, a tak se utkání uskuteční v takzvané II. hale, kde je kapacita pouhých 150 míst a obsadí je majitelé permanentek na domácí zápasy HC Mountfield. Pro znojemské fanoušky tak nemá cenu, aby se na jih Čech vydali. Zápas začíná v úterý 5. srpna v 17:00 hod.

Mužstvo vítěze základní části loňského ročníku O2 extraligy doznalo několika změn. Neúspěch v semifinále, kdy Mountfield podlehl karlovarské Energii v sedmém zápase, přiměl k odchodu hlavního trenéra Josefa Jandače a jeho asistenta Milana Černého. Na jejich místa přišli Ernest Bokroš a Jan Tlačil.

Kádr českobudějovického mužstva opustili útočníci Viktor Hübl a Kamil Brabenec, obránci Petr Zíb, Filip Novák a Lukáš Bolf a brankář Jan Chábera. Novými posilami Mountfieldu se naopak stali útočníci Ivan Huml s Radkem Dudou, obránce Lukáš Poživil, pozici brankářské dvojky by měl zastávat juniorský reprezentant Jakub Kovář, jenž se vrátil z jednoročního působení v OHL.

Se stejným soupeřem, který zbránil HC Mountfield v cestě do finále play off, sehrál i úvodní utkání přípravy. A i tentokrát se z výhry radovali karlovarští hokejisté, když již po 20 minutách hry vedli 3:0, nakonec zvítězili 5:2.

V loňské přípravě se Orli dvakrát utkali s Č. Budějovicemi v rámci letního poháru a ani jednou nevyhráli a nevstřelili jedinou branku. Letos se pravidla poháru obměnila. Mužstva se utkají pouze jednou, a to vždy na hřišti toho týmu, který se lépe umístil v uplynulé sezóně O2 extraligy.

Kromě Jihočechů má Znojmo ve skupině ještě Slavii Praha, Plzeň a Vrchlabí. Posledně jmenovaný celek bude dalším soupeřem Orlů a utkání se uskuteční v úterý 12. srpna ve znojemské Hostan aréně.