Znojmo 59. v Evropě

Dění v hokejovém světě
ČT 30. 6. 2005
Každý rok sestavuje server hockeyarchives.info <a href="http://www.hockeyarchives.info/eur2005.htm" target="_blank">žebříček nejlepších evropských klubů</a>. Znojmo zařadili na 59. místo, a to se tak oproti loňsku posunulo o 28 míst níže. Nejlépe dopadl z českých celků letošní mistr z Pardubic, kterému určili osmou pozici mezi evropskými kluby. Nejlepším evropským týmem byl zvolen vítěz švédské ligy Frölunda Göteborg.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku V roce 1999, kdy Znojmo postoupilo do extraligy, se nacházelo na 155. místě, o rok později (2000) mu patřila 88. příčka, před orlím týmem byl po oba ročníky například norský klub Frisk-Asker, ze kterého letos přišel brankář Halvor Hårstad-Evjen. V roce 2001 stále Orli stoupali výš a byli 50. klubem v Evropě a ani rok 2002 nebyl výjimkou, posunuli se na 36. místo. Následující rok (2003) ale klesli o šest příček níže na 42. místo. Nejlepšího umístění dosáhli loni, kdy se do třech desítek nejlepších nedostali jen o jedno místo a skončili 31.

Body, podle kterých se určuje pořadí týmů, se přidělují podle umístění v soutěžích každé země a podle koeficientu náročnosti jednotlivých nejvyšších soutěží. Česká extraliga je, po ruské, švédské a finské nejvyšší soutěži, brána až za čtvrtou nejnáročnější ligou v Evropě. Těžko říct, zda jde vůbec statisticky vyjádřit, kdo je lepší a kdo horší. Ve sportu se o nejlepším většinou rozhoduje při utkáních, než na papíře pomocí čísel, koeficientů a výpočtů.