Znojmo chce znovu zvítězit, v cestě stojí Vrchlabí

ÚT 10. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Vstup do odvetných utkání první části první hokejové ligy se znojemským hokejistům nepovedl a po třech porážkách v řadě chtějí svěřenci trenéra Jana Neliby znovu zvítězit. Proti bude celek Vrchlabí, jenž má v kádru několik zvučných jmen, včetně olympijského vítěze z Nagana Jana Čalouna. Oba celky se v poslední době s oslnivou formou zrovna nepotkaly, jeden ze soupeřů ale bude ve středu večer určitě slavit. Přijďte povzbudit domácí tým, zápas začíná v Hostan aréně v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

HC Vrchlabí je mladý, ambiciozní klub z podhůří Krkonoš, který do první hokejové ligy vtrhl jako velká voda. V sezóně 2007/08 bylo Vrchlabí v první lize nováčkem, nikdo od něj nic nečekal, přesto tento mladý celek dokázal překvapit. V předkole play off narazil na Duklu Jihlava, celek s extraligovými ambicemi. Jasného favorita Severočeši dokonale zaskočili, vyhráli 4:1 na zápasy a v celkové tabulce nakonec obsadili čtvrté místo.

foto
⇒ Jiří Beroun byl jediným úspěšným znojemským střelcem v prvním vzájemném utkání s Vrchlabím, na body to však nestačilo. Orli prohráli 1:2.

Loni už proto s tímto soupeřem každý počítal a vrchlabští hokejisté naplňovali od začátku pověst černého koně soutěže. Po základní části byli čtvrtí, hned za silnou trojkou z Ústí, Brna a Chomutova. Jenže přišel rychlý konec už ve čtvrtfinále, ve velmi vyhrocené a nervózní sérii byl úspěšnější poměrem 4:2 na utkání Hradec Králové.

Letos chce Vrchlabí znovu útočit na nejlepší čtyřku, avšak po dobrém startu mužstvu došel dech. Z posledních sedmi utkání vyhráli svěřenci Vladimíra Jeřábka jen jednou a nic s tím prozatím nezmůže ani olympijský vítěz Jan Čaloun či zkušený gólman Radovan Biegl, které oba najdeme na soupisce našeho soupeře. Obraně šéfuje Tomáš Pácal s více než deseti roky extraligových zkušeností, vedle něj hraje třeba i bývalý Orel Lukáš Chmelíř.

A tak zatímco na začátku soutěže vrchlabští hokejisté porazili třeba právě Orly, vyhráli v Havlíčkově Brodě, Třebíči nebo i Šumperku, nyní mají na kontě dvě porážky po samostatných nájezdech za sebou, nejprve v Táboře, poté i doma s Chrudimí. Tým se dlouho trápil s koncovkou a dával málo branek, v posledních utkáních ale vždy vstřelil minimálně tři góly.

Při pohledu do statistik se vrchlabskému vedení vyplácí sázka na zkušenosti, kanadskému bodování vládnou zkušení harcovníci Jan Čaloun, Martin Filip a Ladislav Gengel. V brance se poměrně pravidelně střídají Radovan Biegl a o 17 let mladší Petr Ševčík. Tým udržuje poměrně úzkou spolupráci s Mladou Boleslaví, a tak je možné, že se ve Znojmě představí formou střídavého startu extraligová hráči Zdeněk Bahenský, Lukáš Handlovský nebo Nikola Gajovský.

Znojemský tým bude určitě chtít zastavit sérii porážek, která se možná trochu překvapivě táhne zápasy s tabulkově horšími soupeři. Velkým problémem je v posledních utkáních koncovka, Orli dali dva góly Šumperku, Benátkám a Havířovu však vždy jen jeden, a tak ani solidní práce v defenzivě k bodům nevedla.

Početné marodce by mohl alespoň trochu odlehčit návrat Karla Pláška, který se zotavuje po zranění ruky. Jeho středeční start není potvrzený, možnost, že dravý útočník nastoupí, ale existuje.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Michal Hrubý (Liberec)
Čároví: Aleš Hejl (Liberec), Ondřej Žídek (Česká Lípa)

Sestavy z posledního utkání