Znojmo dál posiluje, góly i důraz přináší Petr Kalus

Aktuální zprávy
PO 9. 5. 2016
Orli hlásí další novou tvář v útočných řadách! Je jí osmadvacetiletý Petr Kalus, který si zahrál v NHL a má bohaté zkušenosti z mnoha evropských lig včetně Ligy mistrů.

Kalus platil v mladém věku za jeden z největších talentů českého hokeje. V osmnácti letech byl ve druhém kole draftován Bostonem, odešel do zámoří a už o rok později se nesmrtelně zapsal do historie světového hokeje. Jeho první tři střely na branku v NHL totiž skončily gólem!

Petr Kalus

• ostravský odchovanec, v 18 letech draftován Bostonem
  • nejlepší nováčkovský střelec WHL v sezóně 2005/06
  • první tři střely v NHL skončily gólem
  • vítěz britského i dánského hokejového poháru

Neskutečný zápis mladý útočník v sezóně rozšířil na pět bodů v devíti zápasech. V dalších sezónách se ale do nejslavnější ligy na světě prosazoval těžko a přidal jen další dva duely v dresu Minnesoty, jinak působil na farmě v Houstonu a Springfieldu.

V roce 2011 se vrátil do Evropy a zahrál si v Česku, Švédsku, Rusku, Itálii, Slovensku, Anglii, Dánsku i Francii. V posledních sezónách patřil vždy k lídrům svých týmů a vedl pořadí týmové produktivity. Velké zkušenosti má s evropskými klubovými soutěžemi včetně Ligy mistrů, kterou si zahrál v dresu Grenoblu.

"Petr je všestranným hráčem s výborným bruslením a velkým důrazem. Hraje celoplošný hokej, výborně se orientuje v předbrankovém prostoru a má dobrou koncovku," popisuje sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Věříme, že nám pomůže. Takový typ hráče zde chyběl," dodává.

» Kompletní statistiky Petra Kaluse