Znojmo míří na led neoblíbeného Grazu

ČT 9. 10. 2014
Znojemští hokejisté si z posledních tří zápasů odnesli plný počet bodů a rázem se vyhoupli ze spodních pater tabulky na šestou pozici. Jejich další cesta směřuje do Grazu, kde se pokusí vylepšit svoji špatnou bilanci proti tomuto rakouskému mužstvu. Úvodní buly bude vhozeno v 19:15.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Graz letos jistě pomýšlí na daleko lepší umístění než v loňské sezóně, ve které skončil na konečné desáté pozici, a do vyřazovací části se neprobojoval. Svědčí tomu i dosavadní výsledky, z osmi dosavadních duelů zvítězil pětkrát, pouze jednou se však stalo, že by si ze zápasu neodnesl žádný bod. V tabulce se nachází na třetí pozici s minimální ztrátou na vedoucí duo Salzburg a Linz.

V minulém kole si jeho hráči připsali cenný skalp, když vymazali střelce Vídně a na ledě mužstva hlavního města Rakouska zvítězili 3:0. Nyní se už soustředí na duel se znojemskými hokejisty. "Znojmo je tým s mnoha zkušenými hráči, nesmíme jim nechat žádný prostor, neboť jsou velice nebezpeční. Musíme hrát disciplinovaně, tak jako ve Vídni," říká asistent hlavního kouče Kenny Fargnoli.

Znojmo v posledních duelech konečně zabralo a nyní drží třízápasovou vítěznou šňůru, naposledy dokázalo porazit vedoucí tým tabulky Linz, kterému nadělilo hned šest gólů. Graz je pro Orly velice neoblíbeným soupeřem. Ze čtrnácti vzájemných zápasů se Jihomoravané radovali z výhry jen ve třech případech, dvakrát v základní hrací době, jednou po nájezdech. "Musíme hrát ten hokej, co hrajeme, aktivní bruslivý hokej s tím, že chceme dostat soupeře pod tlak, protože když bráníme, tak máme problémy," říká před pátečním duelem obránce Lubomír Štach.

Do sestavy českého týmu se v minulém utkání vrátil po čtrnácti dnech Martin Podešva a třemi body se podílel na výhře 6:3. Do utkání naopak nezasáhli Adam Havlík s Ondřejem Fialou, zápas navíc nedohrál kapitán Jiří Beroun. Nad startem této trojice se tak vznáší otazník. Připraven zasáhnout by už mohl být gólman Tomáš Tomek. Graz před pátečním střetnutím posílil útočník Tyler Scofield, jenž naposledy působil v Klagenfurtu, chybět mu budou Olivier Latendresse a Tomáš Petruška.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
14 2 8 1 3 23:41

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 6. 3.
body 8 12
aktuální forma Znojmo - Linz 6:3
Salzburg - Znojmo 4:5
Bolzano - Znojmo 2:4
Vídeň - Graz 0:3
Graz - Innsbruck 2:3 sn.
Klagenfurt - Graz 1:2 pp.
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 12 bodů (3 + 9) Manuel Ganahl, 7 bodů (5 + 2)
nejproduktivnější obránce Jakub Grof, 8 bodů (1 + 7) Jesse Mathias Jyrkkiö, 5 bodů (0+5)
brankáři Patrik Nechvátal (92,6 %) Danny Sabourin (92,9 %)
využití přesilovek 28,89 % 31,58 %
úspěšnost oslabení 73,33 % 87,88 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Igor Dremelj #2, Gergely Kincses #33
Čároví rozhodčí: Alexander Dreier #90, Attila Nagy #91

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Bořuta, Sova, Pavlikovský, Bača, Štach, Grof, Klimíček, Nemčík – Beroun, Šeda, Novák – Podešva, Pucher, Lattner – Tomas, Rehuš, Rosa – Číp, Bartoš, Abdul.
Sabourin - Matt, Jyrkkiö, Marto, Lassen, Unterweger, Ganzak, Reinthaler - Coetzee, Bastiansen, Walker - Verlic, Zagrapan, Jekimovs - Ganahl, Pinter, Woger - Moderer, Konečný.