Znojmo míří na led poslední Lublaně s tříbodovým cílem

SO 19. 12. 2015
Nejlepší útok proti nejhorší obraně ligy. Znojmo po páteční demolici Grazu míří do Lublaně s jasným cílem získat tři body. V utkání je favoritem, musí se ale mít na pozoru před houževnatými domácími. Duel ve Slovinsku začíná v neděli v 17:30.
» Hvězda soupeře
Nejproduktivnějším hráčem Lublaně v EBEL je rakouský reprezentant Roland Kaspitz

V současnosti jediný plně profesionální slovinský klub se znovu potácí na samém dně ligové tabulky. Olimpiji nelze upřít snahu i sympatickou snahu o zapojování vlastních mladých hráčů do prvního týmu, jenže chybějící finance více nedovolují a kvalita A-mužstva na rozdíl od juniorských kategorií není taková, aby Slovinci mohli hrát dlouhodobě vyrovnanou partii s ostatními celky.

Je to vidět i letos, kdy navzdory solidnímu startu do ligy a dlouhodobě kvalitním výkonům kanadského brankáře Oliviera Roye má tým aktuálně pouhých 15 bodů. V posledních deseti duelech nezískal ani bod a se 125 inkasovanými brankami má nejhorší defenzivu v lize. Německý trenér Fabian Dahlem přesto své svěřence motivuje k podávání nejlepších možných výkonů a v pátek Olimpija sympaticky bojovala na ledě Linze, kde do poslední chvíle sahala po vyrovnání.

Favoritem utkání jsou jednoznačně Orli. Ti v pátek předvedli fanouškům výborné představení proti Grazu, který smetli 6:0, a chtějí si upevnit pozici v první šestce. Na sedmou Vídeň mají aktuálně čtyřbodový náskok, v případě vítězství mohou dotírat na třetí Dornbirn a přiblížit se druhému Salzburgu. "Program před svátky a během nich máme našlapaný, cestování je hodně. Z Lublaně se nebudeme vracet, zůstaneme tam a přesuneme se rovnou do Dornbirnu na úterní zápas. Všechny čtyři útoky nám v pátek zahrály dobře, chceme na to navázat i v dalších zápasech," řekl kouč Orlů Jiří Režnar.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 12 4 0 4 72:46

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HDD Telemach Olimpija Ljubljana
pozice v tabulce 4. 12.
body 55 15
aktuální forma Znojmo - Graz 6:0
Bolzano - Znojmo 4:5p
Innsbruck - Znojmo 3:2
Linz - Lublaň 4:2
Lublaň - Innsbruck 2:4
Dornbirn - Lublaň 6:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 38 bodů (17 + 21) Roland Kaspitz, 22 bodů (6 + 16)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 21 bodů (9 + 12) Maks Selan, 10 bodů (1 + 9)
brankář Patrik Nechvátal (91,70 %) Oliver Roy (91,10 %)
využití přesilovek 20,00 % 13,40 %
úspěšnost oslabení 83,80 % 74,10 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #44 Vladimir Babic, #33 Gergely Kincses
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #51 Timo Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Fučík – Stehlík, Štach, Šulák, Bača, Roupec, Biro, Bořuta – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Trivino, Rehuš – Číp, Beroun, Novák – Csamango.
Roy – Groznik, Scholz, Čepon, Selan, Batič, Logar – Mušič, Kaspitz, Ropret – Pešut, Pem, Koblar – Koren, Nagtzaam, Sotlar – Hadžič, Kalan.