Znojmo míří s touhou po odplatě do Villachu

ČT 24. 11. 2016
Můj dům, můj hrad. Tohle přísloví dlouho platilo ve vzájemných soubojích Znojma a Villachu. V polovině listopadu ale rakouský tým uspěl ve Znojmě a podobný kousek bude tentokrát chtít předvést český celek. Přímý souboj tabulkových sousedů o elitní šestku začíná v pátek v 19:15.
» Hvězda soupeře
V posledních zápasech skóruje Dustin Johner, naposledy v úterý vystřílel Villachu třemi body výhru v Dornbirnu

Souboj dvou klubů s Orlem ve znaku míval často jednoznačný průběh: vždy ve prospěch domácího celku. Rakouský tým si z jihu Moravy vozíval i sedmigólové příděly, Znojmo zase v Korutanech několikrát padlo o gól - jednou dokonce rozhodující trefou vteřinu před koncem.

To ale nyní chce znojemská družina změnit a napodobit tak kousek Villachu z poloviny listopadu, kdy vítězstvím 4:3 uspěl na českém ledě. "Hrají aktivní agresivní hokej s tlakem pod branku. Když jsme tam hráli do druhé kolo letos, dvě třetiny byly z naší strany slušné, ale v té třetí nám to tam po hrubkách napadalo. Je to soupeř jako každý jiný. Možná nám podvědomě nesedí, ale o body se samozřejmě porveme," věří trenér Jiří Režnar.

Villach se pod vedením zkušeného kouče Grega Holsta vydal cestou omlazení kádru, přitom ale udržel většinu opor z loňského tažení do semifinále a dokázal nahradit i odchod brankáře Lamoureuxa. Novou jedničkou mezi tyčemi je spolehlivý Kanaďan Olivier Roy, obranu tuží produktivní zámořští beci Blain a Wehrs, v útoku se prosazují Locke, Johner nebo Hunter.

Vedle nich Orlům z Korutan vyrůstají nadějní mladí rakouští hráči. Obranná dvojice Bacher - Brunner již nakukuje do reprezentace, vepředu se otrkávají ještě ani ne dvacetiletí Kromp či Jennes, úplným benjamínkem je šestnáctiletý Lanzinger. Právě nejvíce vytěžovaný Kromp si ale proti Znojmu kvůli disciplinárnímu trestu nezahraje.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
26 12 11 0 4 89:62

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC VSV
pozice v tabulce 8. 7.
body 31 31
aktuální forma Vídeň - Znojmo 3:2
Linz - Znojmo 4:3
Znojmo - Graz 5:1
Dornbirn - Villach 3:4
Villach - Bolzano 0:4
Innsbruck - Villach 4:3
nejproduktivnější hráč Libor Šulák, 17 bodů (4 + 13) Corey Locke, 26 bodů (7 + 19)
nejproduktivnější obránce Libor Šulák, 17 bodů (4 + 13) Kevin Wehrs, 16 bodů (2 + 14)
brankář Marek Schwarz (89,5 %) Olivier Roy (92,5 %)
využití přesilovek 17,5 % 18,1 %
úspěšnost oslabení 83,8 % 79,7 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#28 Daniel Gamper, #29 Tripimir Piragic
Čároví rozhodčí:#68 Maximilian Gatol, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Schwarz – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Csamangó, Pucher, Šeda – Špaček, Wronka, Györi.
Roy – Wehrs, Brunner, Blain, Labrecque, Bacher, Schlacher, Leiler Kreuter – Urbas, McGrath, Latendresse – Hunter, Locke, Johner – Kromp, Verlič, Petrik – Platzer, Plinter, Jennes.