Znojmo podruhé odjíždí na horký chorvatský led

ST 22. 2. 2012
<em>Znojmo</em> - Ani v úterním čtvrtfinálovém kole před domácími fanoušky se Orlům nepodařilo zvítězit, přestože se do duelu vrhli s obrovskou chutí. Střelecká impotence však nadále brzdí Jihomoravany v cestě za vítězstvím. Překoná Znojmo svoji dosavadní smůlu a sníží náskok soupeře na rozdíl jednoho zápasu? Sledujte ve čtvrtek od 19:15.

Vývoj série, stav 0:2

V ďábelském tempu zápasů obden odehráli znojemští hokejisté v úterý své premiérové utkání play-off EBE ligy před domácími tribunami. Hned od začátku utkání byli Orli na koni, stále je však trápila střelecká impotence a slabé přesilovky. Po prvním dějství se Záhřeb mohl radovat ze dvougólového náskoku. Druhá dvacetiminutovka patřila spíše hostům, když zvýšili na 4:0. Orli ale přeci jen využili nabídnutou výhodu dvou hráčů v poli a Kristana poprvé překonal Pláněk.

⇒  Medveščak Zagreb má jedny z nejlepších přesilovek v lize

Do třetí třetiny šli Jihomoravané s jasným cílem - vyrovnat. Když však Medveščak opět odskočil o čtyři góly, domácím se cesta za vítězstvím prakticky znemožnila. Na poslední chvíli se ještě prosadil Podešva, to však bylo vše. Zápas tak skončil poměrem 2:5.

Statisticky nejlepším hráčem Záhřebu v play-off je Frank Banham (1 + 4), šestatřicetiletý Kanaďan. Hned za ním doslova vyčnívá Joel Prpić (3 + 0), chorvatský obr s výškou rovné dva metry. Pravý poklad ale skrývají jižané v bráně, je jím Robert Kristan, s 95 procentní úspěšností nejlepší brankář play-off.

Z kabiny Orlů

⇒  Jan Šeda je jediný střelec Znojma prvního utkání v Záhřebu

Znojmo trápí marodka, kde jen to jde. Radek Haman ani ve čtvrtek nenastoupí. Stejně tak Jan Hranáč, jenž léčí zlomenou čelist a sezóna pro něj pravděpodobně skončila. V brance se neobjeví ani Ondřej Kacetl, který sice sundal ortézu, stále však musí dodržovat klid. Příležitost tak zřejmě opět dostanou mladíci Videlka, Komínek a Jarůšek.

Dle tabulky kanadského bodování je nejlepším hráčem Orlů v play-off Martin Podešva (1 + 1). Stejný počet bodů si drží i Lubomír Štach (0 + 2). Oba zápasy vyřazovacích bojů odchytal slovenský mladík Marek Čiliak, jehož úspěšnost zákroků se pohybuje těsně nad osmdesáti osmi procenty.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Christian Potocan (AUT), Michael Graber (AUT)
Čároví: Christian Kaspar (AUT), Florian Widmann (AUT)

Sestavy z posledního utkání

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Kristan – Sertich, Martinovic, Letang, Pokulok, MacAulay, Rajsar, Sijan, Waugh – Kinasewich, Prpic, Banham – Trukhno, Day, Kostovic – Zanoski, Brine, Siddall – Blagus, Naglich, Kanaet.

ORLI ZNOJMO: Čiliak – Stehlík, Pláněk, Štach, Bořuta, Škadra, Hájek, Sova – Danton, Bartoš, Kanko – Staněk, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Jarůšek, Videlka Komínek - Podešva.

Další zápasy play-off

SAPA Fehervar AV19 - HDD TILIA Olimpija Ljubljana