Znojmo přivítá tápající Energii

PO 22. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Orli opět nepřivezli z venkovního klání ani bod a podlehli na Spartě. Znovu se tak budou muset pokusit rozšířit své bodové konto mezi mantinely Hostan arény. V sedmém kole O2 extraligy bude jejich soupeřem tým Karlových Varů, kterému se v úvodu soutěže příliš nedaří a po loňském úspěchu se prozatím krčí na dvanácté pozici se stejným bodovým ziskem jako jedenácté Znojmo. Úvodní vhazování je na programu v úterý od 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Karlovaští hokejisté sice vstoupili do letošního ročníku naší nejvyšší soutěže vítězstvím 2:1 nad Pardubicemi, ovšem je to jejich jediný tříbodový zisk po šesti kolech. Poté dokázala Energie bodovat jen ve Vítkovicích, kde vyhrála 2:1 po nájezdech. Ve zbylých čtyřech duelech podlehla 0:2 Zlínu, 0:3 Plzni, 2:4 Litvínovu a v minulém klání 2:3 Slavii.

Západočeši doplácí především na mizernou koncovku. V šesti zápasech vstřelili pouhých sedm branek, osmou si připsali jen díky vítězství v samostatných nájezdech. Loňské úderné duo Skuhravý - Kumstát se zatím s formou nepotkalo a dohromady zaznamenali oba hráči pouze jeden gól a dvě asistemce. Bodově se nejvíce prosazuje Marek Melenovský (2+2), který je také společně s Jaroslavem Kristkem nejlepším střelcem klubu.

Úspěšné mužstvo ze sezóny 2007/2008 opustili Milan Kraft (Slavia), Vojtěch Polák (Třinec), hlavní kouč Zdeněk Venera (Zlín) a asistent trenéra Václav Baďouček, jenž bude v utkání stát na střídačce Znojma. K týmu se přes léto přidal obránce Kamil Černý z Chomutova a pozici hlavního trenéra převzal Josef Paleček.

Ve vzájemných zápasech se Orlům příliš nedařilo. V prvním utkání si sice přivezli bod za porážku 1:2 v prodloužení, ovšem domácí utkání prohráli 2:4 a opět neuspěli ani na karlovarském ledě, kde podlehli 1:3. Reputaci si napravili až při posledním měření sil, když v Hostan aréně zvítězili 4:3. Nejvíce se proti Energii vedlo Radimu Bičánkovi, který vsítil dvě branky a přidal stejný počet asistencí.

Do dvou posledních utkání nenastoupil Jiří Dopita a jeho absence byla na ledě znát. Především v početních výhodách chyběl jeho cit a myšlenka pro přesilovkové kombinace. I proti Karlovým Varům, kterým by měl scházet pouze Lukáš Pech, je start znojemské opory nejistý.

Sestavy z minulého utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Bičánek, Švrček, Mojžíš, Chvátal, Štach, Kotaška, Mrázek - Selingr, R.Procházka, Erat - Plášek, Haman, Svoboda - Demel, Meidl, Růžička - Kucharczyk, Čachotský, Beroun

HC ENERGIE KARLOVY VARY: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Duben, Grof, Řezníček, Němec, Mudroch, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Hluchý, Skladaný, Bílek - Zucker, Kuběna, Dej

Ostatní zápasy 7. kola
HC Moeller Pardubice - MOUNTFIELD České Budějovice22.9.
HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav
HC Litvínov - HC Lasselsberger Plzeň